19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wybrać najlepszy przester gitarowy?

2 min read

Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, jeśli chcemy dokonać zakupu odpowiedniej jakości przesteru gitarowego? Czym dokładnie jest to urządzenie? I ostatnia, najważniejsza rzecz: co jesteśmy w stanie osiągnąć, poprzez używanie przesteru gitarowego? Osoby, które choćby minimalnie miały styczność z grą na gitarze elektrycznej, z pewnością bardzo dobrze wiedzą, że bez porządnego przesteru gitarowego, nie jesteśmy w stanie wyciągnąć z naszego instrumentu pełni jego możliwości. Co zatem należy wiedzieć na temat dotyczący przesterów?

Przede wszystkim – przestery gitarowe i do czego one służą?

Zanim przejdziemy do kwestii wpływających na to, jak wybieramy przestery gitarowe, warto zastanowić się, co dokładnie jesteśmy w stanie za ich pomocą osiągnąć. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, że dzięki profesjonalnym przesterom gitarowym, jesteśmy w stanie modyfikować dźwięk gitary na wiele, różnych sposobów. Przester gitarowy, bardzo często posiada najróżniejsze opcje: możliwość zwiększenia dynamiki dźwięku, jak również zminimalizowania jej. Za pomocą przesteru gitarowego, jesteśmy w stanie także dokonywać korekty dźwięku. Wiele zależy też od tego, na osiągnięciu jakich efektów zależy nam najbardziej. To jednak jest już niezwykle indywidualna kwestia.

Przester gitarowy – jak dobrze wybrać?

Kolejną kwestią, kiedy poruszamy temat dotyczący przesterów gitarowych, jest ten związany z tym, co będzie miało dla nas znaczenie, jeśli chodzi o jego wybór. Tutaj, warto zaznaczyć, że dla osób początkujących, najlepszym rozwiązaniem są takie przestery, które wbudowane są bezpośrednio we wzmacniacz. Są one przede wszystkim znacznie bardziej intuicyjne w obsłudze aniżeli te, które są osobnym elementem. Zazwyczaj, cała obsługa przesteru wbudowanego we wzmacniacz sprowadza się do jednego pokrętła, które ustawiamy na efekt, który chcemy osiągnąć. W przypadku jednak, kiedy nasze doświadczenie związane z grą na gitarze jest duże i chcemy cały czas się rozwijać, dobrze jest wybrać przestery, które są samodzielnymi elementami. Taki rodzaj przesterów, jesteśmy w stanie podłączyć do najróżniejszych urządzeń modyfikujących dźwięk, tym samym zwiększając możliwości naszej gitary elektrycznej.