19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wybrać skórzane kozaki?

2 min read

Skórzane kozaki towarzyszą ludzkości od wielu lat. Niegdyś były częściej stosowane jako obuwie męskie (na przykład do jazdy konnej) – obecnie są noszone głównie przez panie. Jak dobrać kozaki do rodzaju kreacji?

Po pierwsze – pamiętaj o sylwetce

Panie, które natura obdarzyła nieco masywniejszymi nogami i niedużym wzrostem, z całą pewnością nie powinny decydować się na długość średnią, do połowy łydki. W ten sposób bowiem można z łatwością skrócić i tak niewysoką sylwetkę i uzyskać niezbyt dobre wrażenie estetyczne. W przypadku takiej postury lepiej jest wybrać albo zupełnie krótkie skórzane kozaki (do okolic kostki), albo modele zupełnie długie: do kolan. W tym drugim przypadku może jednak być dość trudno dopasować ich szerokość – szczególnie gdy łydki są obfite.

Panie o długich i szczupłych nogach mogą pozwolić sobie na niego więcej. W ich przypadku najefektowniej będą wyglądać kozaki o długości, która nie jest odpowiednia dla niskich pań: te pośrednie. Dopasowane do obcisłych spodni lub codziennej sukienki zapewnią niepowtarzalny efekt. Oczywiście, szczupłe kobiety mogą nosić również krótsze bądź dłuższe modele – jednak te najkrótsze, sięgające okolic kostki, mogą niwelować efektowną długość nóg. Świetnym wyborem są również buty do okolic kolan, jednak w przypadku szczupłych nóg szczególnego znaczenia nabiera odpowiednie ich dopasowanie do obwodu łydki. Zbyt szerokie kozaki będą się prezentować po prostu nieestetycznie.

Dobór butów pod kolor odzieży

Na szczęście, skórzane kozaki z łatwością dopasowują się kolorystycznie do ubrań w rozmaitych odcieniach. Brązowe lub czarne modele mogą być dobrane zarówno do jeansu, jak i innych rodzajów materiału i zapewniają świetny wygląd w każdej sytuacji.

Jeśli jednak cechuje Cię nieco obfitsza budowa nóg, zdecyduj się na ciemniejsze modele: w ten sposób uzyskasz najlepszy możliwy efekt, a przy okazji wyszczuplisz nogi. W skórzanych kozakach można wyglądać świetnie bez względu na sylwetkę – wystarczy jedynie odpowiednio je dopasować.

Brązowe kozaki w odcieniu camel to z kolei odpowiedni wybór do wielu letnich sukienek. Zdecydowanie lżejszy kolor brązowy idealnie prezentuje się w połączeniu ze zwiewnymi, letnimi kreacjami.

Płaskie czy na obcasie?

Wybór ten jest po części uzależniony od samego komfortu. Osoby, które wolą chodzić w płaskim obuwiu, mogą zdecydować się na kozaki na delikatnym podwyższeniu. Dzięki temu możliwe jest zachowanie komfortu i jednocześnie idealny wygląd nóg.

Panie, które lubią chodzić w obuwiu na obcasie, mogą zdecydować się na nieco wyższy model. Wówczas piękny wygląd idealnie łączy się z komfortem.