20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wygląda gra w paintball?

2 min read

Paintaball to sport ekstremalny, w którym symuluje się taktyczne rozgrywki wojskowe. Tego rodzaju rozrywka na terenie profesjonalnego pola przystosowanego do paintballu jest jednak całkowicie bezpieczna. Gra w paintball to wspaniały sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub na integrację pracowników!

Zasady gry w paintball

Paintball to gra drużynowa, w której używa się specjalnych markerów miotających gumowe kulki z farbą. Kulka po trafieniu w cel rozbija się i pokrywa dany obszar plamą farby. W ten sposób markowane są trafienia. Trafiony gracz ma obowiązek w bezpieczny sposób opuścić miejsce gry i w zależności od typu rozgrywki poczekać na powrót lub na koniec gry. Paintball Rybnik Kamień oferuje możliwość zorganizowania różnego rodzaju imprez takich jak spotkanie klasowe, urodziny, wieczory kawalerskie, a także integracje firmowe. Bardzo duży teren leśny o powierzchni ponad 2ha gwarantuje wspaniałą zabawę, a liczne przeszkody z opon, budynki drewniane oraz bunkry, okopy i wraki zwiększają taktyczny wymiar rozgrywki. Paintball Śląskie oferuje graczom różne rodzaje rozgrywki, które zaprezentowane zostały poniżej.

Zasadzka

W tym trybie gry jedna z drużyn poszukuje ukrytej flagi, natomiast druga przygotowuje zasadzkę, która ma na celu ochronę strategicznego elementu. Paintball Kamień posiada rozbudowaną infrastrukturę strategiczną, która zwiększa atrakcyjność tego typu rozgrywek.

Ochrona Prezydenta

W tym scenariuszu jeden z graczy odkłada marker i wciela się w postać VIPa, którego chroni część graczy. Druga mniej liczna grupa graczy to terroryści, którzy mają za zadanie przedrzeć się przez grupę ochroniarzy i trafić prezydenta. Konwój ma bezpiecznie dotrzeć do wskazanego miejsca i ochronić postać VIP-a. Paintball Kamień to doskonałe miejsce do rozegrania tego wariantu.

Pojedynek

W tym klasycznym trybie paintball rybnik kamień znanym z rozgrywek ligowych drużyny rozpoczynają po dwóch przeciwległych stronach terenu, na którego środku umieszczona została flaga. Celem gry jest zdobycie flagi i wrzucenie jej za murek przeciwników.

Zdobycie Flagi

W grze o flagę dwie drużyny paintball Śląskie walczą o kontrolę nad mapą. Każdy zespół posiada swoją bazę, w której znajduje się flaga. Należy zdobyć flagę przeciwnika i dostarczyć ją do własnej bazy, jednocześnie chroniąc swoją flagę.