19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Kurs angielskiego – postaw na żywy kontakt z językiem

2 min read

Wiele razy podchodziłeś już do nauki języka angielskiego i nigdy nie udało Ci się osiągnąć zadawalających rezultatów? Zastanawiasz się, jaka metoda nauki języka jest najlepsza? Szukasz kursu, który nareszcie okaże się skuteczny? Jeżeli tak, koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Kurs języka angielskiego za granicą

Nawet najbardziej intensywne zajęcia prowadzone parę razy w tygodniu nie będą w stanie dać takich rezultatów jak kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych. Wyjazdy tego typu najczęściej organizowane są w wakacje. Oprócz samego mieszkania w danym kraju, stałego kontaktu z jego kulturą i językiem na każdym kroku dodatkowo organizowane są lekcje języka angielskiego.

Oczywiście wyjazd na kurs językowy do UK lub USA z pewnością nie należy do tanich, aczkolwiek jest on najlepszą metodą nauki angielskiego i warto odkładać na niego oszczędności. Kursy trwają najczęściej 3 tygodnie. W ich trakcie można poznać również osoby z całego świata i zyskać sieć międzynarodowych znajomości.

Rzuć się na głęboką wodę

Jeżeli nie stać nas na tego typu wyjazd możemy spróbować rzucić się na głęboką wodę i wyjechać np. na rok do kraju anglojęzycznego. Wymaga to jednak wcześniejszych przygotowań, nie tylko związanych z formalnościami, ale właśnie ze znajomością języka.

Naturalnym jest bowiem fakt, że mieszkając w danym miejscu przez rok będziemy musieli znaleźć pracę, do której konieczna będzie chociaż minimalna znajomość języka angielskiego. Jest to więc opjca idealna dla osób, które są już w jakimś stopniu obyte z tym językiem.

Native speaker

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na wyjazd, doskonałą opcją będą lekcje z tzw. native speakerem, czyli osobą, pochodzącą z kraju anglojęzycznego. Taki rodzaj kursu z pewnością ma największe szanse powodzenia. Będziemy bowiem mieli szanse na zgłębienie wszelkich tajników języka.

Najlepszą formą kursów z „nativami” są konwersacje, podczas których będziemy mogli mieć kontakt z żywym językiem w najbardziej naturalnym wydaniu. Dla wielu osób duże wyzwanie stanowi także przełamanie bariery językowej związanej ze wstydem wypowiadania się po angielsku. Poprzez konwersacje da się najlepiej zniwelować ten problem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.