16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak zadbać o seniora?

2 min read

Życie starszych osób nie jest łatwe. Młodzi pracują, ciągle się śpieszą, nie mają czasu dla siebie i dla bliskich. Upragniona emerytura zmienia się w czas, który jest smutny i nie niesie ze sobą żadnych nowych przeżyć. Czy życie starszych osób w domu rodzinnym jest dobrym rozwiązaniem? Czy dom opieki nie jest wyjściem dużo bardziej korzystnym dla samotnej osoby?

Dom wielopokoleniowy – zapomniana przeszłość

W przeszłości życie starszych osób wyglądało inaczej. W wielopokoleniowych domach zawsze ktoś był, ktoś kręcił się po domu. Zagadał. Poprosił o coś. Dziecko trzeba było przypilnować. Bądź wstawić obiad. Zwykłe, normalne życie.

Dziś życie wygląda inaczej. Nie ma już domów w których mieszkają rodziny z pokolenia na pokolenie. Młodzi ludzie większą część dnia spędzają w pracy, na uczelni. Starsze osoby siedzą samotnie cały dzień. Nic nie muszą robić, ale czują się niepotrzebne, nieprzydatne. Smutna jest jesień życia w dzisiejszych czasach. Czy tak właśnie musi wyglądać życie starszej osoby?

Nowe rozwiązanie

Domy opieki mazowieckie nadal wzbudzają wiele nieufności. Nie jesteśmy przyzwyczajeni, by oddawać rodziców do domu spokojnej starości. Dlaczego?

Dom opieki Warszawa to miejsce, w którym starsza osoba będzie czuła się bezpiecznie. Nadzór wykwalifikowanej kadry daje poczucie bezpieczeństwa, którego nie może zapewnić rodzina, która większą część dnia spędza poza domem.

Poczucie bezpieczeństwa to jednak nie wszystko. Starsze osoby, by zachować sprawność fizyczną oraz umysłową muszą wykonywać ćwiczenia. Rehabilitacja, ruch na świeżym powietrzu, czy zajęcia, na których wykorzystywane są nowoczesne metody terapii sztuką to zajęcia, które pozwolą starszym osobom na ciągłą aktywność. Fizyczną i intelektualną. Jest to najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy przepis na zdrowie.

Domy opieki mazowieckie to szansa na spędzenie jesieni życia w towarzystwie ciekawych osób. Samotność jest przygnębiająca. Odbiera radość życia i chęć do zrobienia czegokolwiek. Poznawanie nowych ludzi, spędzanie czasu w towarzystwie to idealny sposób, by zmobilizować się do aktywności, która w starszym wieku jest najważniejsza.

Dzisiejsi emeryci żyją inaczej niż ich rodzice i dziadkowie. Musimy zaakceptować otaczającą nas rzeczywistość i starać się jesień życia spędzić najpełniej, jak to tylko możliwe. Dom opieki Warszawa to szansa na ciekawe i pełne wrażeń lata.