16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak zaoszczędzić na remoncie mieszkania?

2 min read

Remont mieszkania powinien być przeprowadzony rzetelnie, a zarazem fachowo, a więc przesadne oszczędzanie nie jest mile widziane. Musimy rozsądnie dysponować gotówką, tak aby nie narazić się na zbędne, a jednocześnie bezsensowne wydatki. Fachowcy przygotowali dla Ciebie wycenę remontu, jednak kwota ostateczna pozostawia wiele do życzenia? Sprawdź poniższe wskazówki!

Porównanie kilku różnych ofert

Zanim zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z danymi fachowcami należy przeanalizować kilka różnych ofert. Obowiązkowa jest oczywiście wycena remontu, dzięki której można poznać orientacyjne stawki. Trzeba jednak liczyć się z możliwością wyskoczenia nieplanowanych wydatków, a więc dobrze jest posiadać zaplecze finansowe.

Wycena remontu często jest darmowa lub wiąże się z niewielką opłatą. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze sprawdza się zasada „taniej znaczy lepiej”. Musimy upewnić się, że znaleziona ekipa remontowa posiada doświadczenie w branży oraz pozytywne opinie klientów. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że efekt końcowy będzie spełniał nasze oczekiwania.

Samodzielny zakup materiałów

Planując zmiany w mieszkaniu warto jest pomyśleć o samodzielnym zakupie materiałów. W takiej sytuacji poprośmy o to, aby zostały one usunięte z wyceny remontu. Dlaczego takie rozwiązanie się opłaca? Przede wszystkim dlatego, że możemy polować na rozmaite promocje oraz wyprzedaże. Doskonale wiemy, na co przeznaczona zostanie gotówka.

Kolejnym autem jest fakt, że mamy pełną kontrolę nad jakością stosowanych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie musimy zastanawiać się, czy trafiliśmy na uczciwych wykonawców. Faktem jest jednak to, że zakup produktów we własnym zakresie wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Przygotowania do rozpoczęcia prac dobrze jest rozpocząć już kilka tygodni wcześniej.

Wykonanie prostych prac

Lubisz majsterkować, a proste prace wykończeniowe nie stanowią dla Ciebie dużego problemu? Możesz zaoszczędzić sporą ilość gotówki! Wiele osób decyduje się na skucie starych płytek, wyrównanie powierzchni, czy też położenie gładzi. Jest to relatywnie proste, jednak czasochłonne, co może stanowić drobny kłopot dla tych, którzy pracują zawodową.

Dobrze, jeśli przedstawiona wycena remontu jest szczegółowa. Dzięki temu sprawdzimy, ile kosztują poszczególne usługi, czyli np. przygotowanie ścian do malowania. Może okazać się, że przy odrobinie wysiłku uda nam się zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.