19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wybieramy modną tapetę

2 min read

Tapety to teraz bardzo modny dodatek do wnętrza. Jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z zapyziałymi mieszkaniami, w których były położone od zawsze, raczej nie dodając wnętrzu charakteru. Teraz jest zupełnie inaczej. Związane jest to między innymi z tym, że w Polsce coraz bardziej popularny jest nie tylko styl skandynawski, w którym klimatyczne tapety są wisienką na torcie podczas urządzania wnętrz, ale również styl amerykański.

Jak kłaść tapetę?

Sporo osób zastanawia się, czy tapetę można położyć własnoręcznie? Wyjaśniamy, że tak. Nie jest to wbrew pozorom wcale taka trudna umiejętność, dlatego też nie zawsze trzeba wynajmować do tego osobę zajmującą się tapetami profesjonalnie. Jeżeli tapetę kładzie się na niewielkiej powierzchni, na przykład w pokoju dziecka albo na ścianie za zagłówkiem łóżka, z powodzeniem można poradzić sobie z tym samodzielnie. Oczywiście, jeżeli wzór tapety jest bardzo skomplikowany, można poprosić o wsparcie tapeciarza. Poza tym warto wiedzieć, że wręcz nieocenionym źródłem informacji i wiedzy jest dzisiaj internet. To właśnie tam można za darmo dowiedzieć się, jak kłaść tapetę. Wystarczy włączyć kanał z poradami dotyczącymi remontu domu. Tam krok po kroku zostaniemy przeprowadzenie przez proces kładzenia tapety.

Jak wybrać tapetę?

Jak wybrać tapetę do wnętrza? Współcześnie mamy dosłownie tysiące wzorów, wśród których są zarówno tapety za kilkanaście zł za metr kwadratowy powierzchni, jak też takie, które kosztują nawet kilka tysięcy. Można zatem powiedzieć, że tapety znajdziemy zarówno wśród propozycji budżetowych, jak i tych bardzo luksusowych. Wybierając wzory drogie, musimy nastawić się na to, że będą one na specjalne zamówienie. Najczęściej można zobaczyć je w salonach tapet, są one wtedy umieszczone w specjalnych albumach. To takie wzorniki, które można zobaczyć, dotknąć i sprawdzić, jak tapeta prezentuje się na żywo. Jeżeli będziemy zdecydowani, musimy określić ile tapety potrzebujemy i zamówić ją do własnego wnętrza.

Modne tapety

Obecnie bardzo modne są tapety w stylu skandynawskim, które utrzymane są w jasnej, delikatnie stonowanej kolorystyce. Najczęściej mają one jakieś motywy roślinne, na przykład gałązki, listki czy kwiaty. Rzeczywiście przepięknie prezentują się w mieszkaniach urządzonych w takim stylu nordyckim. Poza tym popularne są tapety we wzory graficzne, a także w duże kwiatowe wzory które prezentują się na ścianach niezwykle oryginalnie i okazałe.