19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Myjka ultradźwiękowa

2 min read

Niezależnie od branży, w której się działa, utrzymanie sprzętu w czystości zawsze powinno być podstawą. Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość sposobów na wyczyszczenie używanego sprzętu. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zastosowanie tzw. myjki ultradźwiękowej. W jaki sposób działa? W jakich branżach może znaleźć zastosowanie? Odpowiedzi poniżej!

Nowoczesna myjka

Tego rodzaju myjka to nowoczesne urządzenie, które znane jest również jako wanienka ultradźwiękowa. Oczyszcza ona znajdujący się w jej wnętrzu sprzęt, dzięki wykorzystaniu przemieszczających się fal dźwiękówkach. Wspomniane fale dźwiękowe poprzez kontakt z wodą przyczyniają się do powstania zjawiska kawitacji, które pozwala na usunięcie zabrudzeń z powierzchni przedmiotu.

Współcześnie producenci zaoferować mogą kilka rodzajów myjek dźwiękowych. Chociaż większość osób kojarzy tego rodzaju sprzęt z salonami kosmetycznymi, to w rzeczywistości mogą być one wykorzystywane w znacznie większej ilości miejsc. Mowa przede wszystkim o szeroko rozumianym przemyśle. Dobrym przykładem może być branża elektroniczna.

Wybór odpowiedniej myjki ultradźwiękowej

W związku z tym, że myjka ultradźwiękowa może być wykorzystywana w bardzo różnych branżach warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego sprzętu. Nie ma wątpliwości, że inny rodzaj myjki sprawdzi się w salonie kosmetycznym, a inny u elektryka. Pierwsza ważną kwestią jest rozmiar myjki. Z tego powodu przed kupnem należy się zastanowić, jakie będą największe przedmioty umieszczane w myjce. Nie wolno zapominać, że w wanience ultradźwiękowej musi się także zmieścić woda i płyn do czyszczenia.

Kolejna kwestia to moc i częstotliwość wykorzystywanych przez myjkę ultradźwięków. Są to dwa czynniki, decyduje o skuteczności czyszczenia myjki. Można wyjść z ogólnego założenia, że im wyższa częstotliwość ultradźwięków, tym mniejsza siła czyszczenia. Z drugiej strony wysoka częstotliwość gwarantuje znacznie lepszą precyzję czyszczenia! W praktyce oznacza to, że w przypadku dużych i trudnych zabrudzeń najlepiej wybrać jest myjkę o niskich częstotliwościach.

Myjka do użytku domowego

Pomimo tego, że myjka ultradźwiękowa jest powszechnie wykorzystywana do czyszczenia sprzętów w przedsiębiorstwach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je także w domu.

Niewielkie domowe myjki ultradźwiękowe sprawdzą się doskonale m.in. do usuwania brudu, kurzu oraz tłuszczu z nie dużych przedmiotów. To mogą być m.in. okulary, biżuteria, monety itp.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie Beautysystem.pl