19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jaka jest dieta pudełkowa?

2 min read

Dieta pudełkowa to propozycja firm cateringowych, która znana jest już od jakiegoś czasu. Decydując się na tego typu opcję, dobrze jest najpierw określić fakt, jaki rodzaj posiłków będzie dla nas najlepszy. Proponowane jadłospisy są różne a ich kaloryczność najczęściej mieści się w granicach od 1000 do 3000 Kcal.
Dieta pudełkowa w Bydgoszczy popularna jest tak samo jak w innych miastach.

Jak zamawiać odpowiednią dietę dla siebie?

Zawsze gdy zamawiamy dietę pudełkową, która ma pomóc nam się odchudzić, dobrze jest skonsultować ten fakt z dietetykiem. Proponowana dieta pudełkowa w Bydgoszczy jest określona po uprzednim kontakcie z dietetykiem danej firmy. Również na stronie internetowej każdej firmy cateringowej można po podaniu swoich parametrów określić ile kalorii w danej diecie będzie dla nas najlepsze. Oprócz diety o odpowiedniej kaloryczności można też wybrać dietę odpowiednią do swoich schorzeń. Dieta pudełkowa w Bydgoszczy to dieta oferująca bardzo dużo możliwości i każdy mieszkaniec Bydgoszczy może znaleźć odpowiednią opcję dla siebie.W ofercie wielu firm cateringowych można więc znaleźć: dietę zbilansowaną, wegetariańską, wegańską, bez glutenu, laktozy czy też specjalnie opracowaną dietę dla diabetyka.

Wady i zalety

Dieta pudełkowa ma co prawda więcej zalet niż wad, ale podstawową jej wadą jest jej cena. W związku z ceną nie jest to dieta opłacalna dla całej rodziny. Za miesięczny zestaw danej diety trzeba zapłacić od 1000 do 1500 złotych. Jest to więc propozycja najlepsza dla osób samotnych, które są zapracowane, nie mają czasu na zakupy ani na gotowanie a i porcje, których potrzebują, nie są zbyt duże.Codzienne otrzymanie posiłków konkretnie przeznaczonych dla takiej osoby, znacznie ułatwia jej życie i najczęściej oferta jest dla niej opłacalna. Podstawowe zalety takiej diety to fakt, że posiłki są zróżnicowane, smaczne, codzienne, zbilansowane i przypisane potrzebom danej osoby. Korzystając z tego typu diety już nie trzeba liczyć kalorii, bo ktoś to zrobił za nas. Dieta pudełkowa jako dieta odchudzająca jest dietą skuteczną tylko wtedy gdy restrykcyjnie się ją przestrzega. Oznacza to, że decydując się na program diety pudełkowej nie wolno podjadać między posiłkami tylko konkretnie skupić się na posiłkach dostarczanych w ramach danej diety.

Kto z diety korzysta?

Z diety pudełkowej korzystają osoby zapracowane oraz takie, których schorzenia wymagają diet specjalistycznych i takie osoby, które nie jedzą, na przykład mięsa a chcą mieć bogaty jadłospis.Firmy cateringowe proponują bardzo bogate i różnorodne jadłospisy a niektóre z nich dają nawet opcję wyboru posiłków w granicach potrzeby danego klienta.