20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jakie fartuchy wybierają najczęściej lekarze?

2 min read

Fartuchy chirurgiczne bardzo często noszą lekarze różnych specjalizacji. Dlaczego? Takie stroje medyczne są najlepszej jakości i mogą „pracować” wraz z lekarzem w nawet najbardziej trudnych i specyficznych warunkach. Wielu pracowników przychodni oraz lekarze przyjmujący pacjentów w gabinetach prywatnych również chętnie sięgają po takie specjalistyczne modele, które można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fartucha chirurgicznego?

Wybór odpowiedniego stroju medycznego to dość nie łatwe przedsięwzięcie. Wiele osób po prostu nie do końca wie, gdzie kupić odpowiednie modele i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Jeśli chodzi o wybór ubrań, które muszą się sprawdzić na salach operacyjnych oraz w miejscach, gdzie są leczeni pacjenci w dość trudnych warunkach, trzeba pamiętać, by postawić na modele, które są naprawdę dobrej jakości i które są odporne na każde warunki.

Komfort ma znaczenie

Jeszcze do niedawna pracownicy służby zdrowia nosili niewygodne, ciężkie fartuchy, w których rzadko kto czuł się naprawdę dobrze. Tego typu stroje medyczne ani dobrze nie prezentowały się na sylwetce, ani też nie były komfortowe przy pracy. Dlatego też w Polsce powstały firmy, które zajęły się tworzeniem specjalistycznych fartuchów dla służby medycznej i które zwracają uwagę na to, by takie ubrania były sterylne i w doskonały sposób chroniły lekarzy i pacjentów.

Istotne funkcje

Nie każdy fartuch chirurgiczny oferowany przez sklepy nadaje się dla lekarzy. Dlaczego? W przypadku odzieży, która znajduje się na sali operacyjnej ważne jest by odpowiednio ona zabezpieczała lekarza przed bakteriami i innymi zanieczyszczeniami. Dobry fartuch chirurga powinien także posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, dzięki czemu może być stosowany w wielu szpitalach i państwowych placówkach medycznych. Fartuch chirurga to odzież, która jest niezwykle potrzebna w szpitalach, dlatego też producenci mają ręce pełne roboty, gdyż muszą dostarczać dość spore ilości tego asortymentu do miejsc, w których na co dzień leczeni są pacjenci. Ważne jest więc, by wybrać doświadczoną, sprawdzoną firmę, która jest w stanie zaopatrywać szpitale w takie fartuchy chirurgiczne i której asortyment jest odpowiedniej jakości.