20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Kilka wskazówek dotyczących dbania o higienę w czasie miesiączki

2 min read

Większość kobiet doskonale wie, w jaki sposób powinny dbać o swoją higienę w czasie miesiączki. Młode kobiety mogą mieć jednak z tym problem. Jeżeli dopiero od niedawna miesiączkują, być może nie znają wszystkich produktów higienicznych, które warto mieć w łazience. Marka siempre to bez wątpienia ta, która produkuje środki higieniczne w dobrych cenach

Siempre marka dla kobiet

Kobiety każdego miesiąca kupują środki higieniczne. Jeżeli wybierają te z najwyższej półki cenowej, muszą liczyć się z kosztami rzędu nawet kilkudziesięciu zł. Dla niektórych pań może to być sporym wydatkiem. Warto pamiętać o tym, że pewne środki higieniczne, które nie są tak mocno reklamowane w prasie czy telewizji, a zatem mniej kojarzą się z produktami markowymi, są równie dobre. Tak naprawdę kosztują znacznie mniej, doskonale przy tym spełniają swoją funkcję. Warto przetestować między innymi podpaski Siempre, tampony, wkładki higieniczne. Te produkty powinny znaleźć się w łazience każdej kobiety.

Jak dbać o higienę w trudne dni?

W trudne dni warto jeszcze bardziej dbać o higienę niż zazwyczaj. Pomogą w tym bardzo dobre środki higieniczne, które są przyjemne w dotyku, bezpieczne dla naszego ciała. W pierwszych dniach miesiączki warto stosować tampony. Te są bardzo dyskretne i niewidoczne, dlatego kobiety mogą zakładać na siebie takie ubranie, na które mają ochotę, nie martwiąc się tym, że w ciągu dnia mogą pojawić się jakieś stresujące wpadki. Na początku okresu dobrze wybierać tampony, które mają większą chłonność. Można to sprawdzić na przykład poprzez to, ile symboli kropelek znajduje się na opakowaniu. Im jest ich więcej, tym tampony są większe, odznaczające się również znaczną chłonność idą. Duży rozmiar tamponu jest dedykowany dla kobiet, który nabrały już wprawy w ich aplikowaniu. Młodsze kobiety mogą natomiast stosować tampony mniejsze, które jest po prostu łatwiej założyć.

Jakościowe podpaski i środki higieniczne

Warto nabrać wprawy w wybieraniu dla siebie środków higienicznych. Na rynku jest wiele różnych podpasek, wkładek higienicznych, które mogą nam bardziej lub mniej odpowiadać. W przypadku podpasek duże znaczenie ma między innymi to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Niektóre kobiety lubią podpaski bawełniane, które być może nie dają tak dużej gwarancji, że płyny ustrojowe nie przeciekną, ale zapewniają komfort dla miejsc intymnych w gorące dni. Trzeba zatem wybrać tak, aby czuć się z tym komfortowo. Najlepiej przetestować różne produkty, a następnie zdecydować się na te, które najbardziej odpowiadają.