19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Kontenery składane o wyjątkowych zaletach

2 min read

Co wpływa przede wszystkim na uniwersalność kontenerów składanych, które optymalizują procesy logistyczne? Są to głównie ich najważniejsze cechy, czyli wysoka jakość, wygoda, bezpieczeństwo, możliwość składania oraz wyjątkowa wytrzymałość. Zalet posiadają jednak znacznie więcej.

Skrzyniopalety składane – właściwości i zalety tworzywa

Wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością na różnorodne czynniki, w tym przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne, duże różnice temperatur, zmienne warunki pogodowe oraz substancje czynne jak kwasy czy oleje. Skrzyniopaleta składana posiada gładkie powierzchnie, co sprawia, że jest niezwykle higieniczna i łatwo utrzymać ją w czystości. Niektóre modele wyposażone w perforowane ścianki zapewniają optymalną cyrkulację powietrza dla magazynowanych produktów. Kontenery składane są również znacznie lżejsze od pojemników wykonanych z innych materiałów, np. drewna. Tworzywo nie absorbuje wody i tym samym nie zmienia się jego waga, w jego wnętrzu nie ma sprzyjających warunków do rozwoju bakterii czy pleśni.

Zalety kontenerów składanych

Możliwość składania czyni z nich w pełni ergonomiczny pojemnik do wygodnego i elastycznego transportu. Jest to szczególnie opłacalne w transporcie powrotnym, gdzie zaoszczędzona przestrzeń magazynowa może służyć do załadunku innych towarów. Otwierane ścianki boczne dają możliwość dostania się do towaru nawet wtedy, gdy skrzyniopalety składane zostały ustawione jedne na drugiej. Takie rozwiązania generują realne zyski, ponieważ jednocześnie może być przewiezione znacznie więcej towaru i unika się pustych transportów.

Skrzyniopaleta składana i znormalizowane wymiary

Niewątpliwą zaletą jest również to, że kontenery składane dostępne są we wszystkich najbardziej popularnych wymiarach, które są oczywiście znormalizowane. Dzięki temu tego rodzaju pojemniki są w pełni kompatybilne z wszystkimi innymi o standardowych wymiarach, a także mogą być obsługiwane przez standardowe wózki widłowe. Przy obecnym rozwoju logistyki są to rozwiązania na wagę złota, które generują oszczędności dla producentów, przedsiębiorców oraz wszystkich innych inwestorów i firm spedycyjnych.