19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Laserowe zamykanie naczynek – czy warto?

2 min read

Poszerzone naczynka to bardzo częsty problem, z którym zgłaszamy się do gabinetu medycyny estetycznej. Trudno się temu dziwić, gdyż popękane, czerwone naczynka na twarzy nie wyglądają zbyt estetycznie, co więcej w najgorszym przypadku mogą prowadzić do rozwinięcia się trądziku różowatego. Jak można im zapobiec?

Skąd biorą się poszerzone naczynka krwionośne?

Jednym z czynników ryzyka pojawienia się na twarzy rozszerzonych naczynek są predyspozycje genetyczne. Jeżeli nasi rodzicie, ciocie, dziadkowie borykali się z takim problemem, to jest duża szansa, że my także będziemy musieli się z nim zmierzyć. Oczywiście duże znaczenie mają także czynniki zewnętrze takie jak nadmierna ekspozycja na słońce, częste korzystanie z solarium, duże wahania temperatury itp. Niekiedy mają związek z poszczególnymi chorobami, na przykład cukrzycą, nadciśnieniem lub zmianami hormonalnymi. Popękane naczynka najczęściej pojawiają się na skórze, ale mogą występować także na innych częściach ciała, na przykład na nogach.

Zamykanie naczynek laserem

Zamykanie naczynek Katowice za pomocą lasera to najskuteczniejsza metoda, którą bez wątpienia warto wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy pozbyć się problemu. Zabieg jest bezbolesny, oczywiście niezbędne jest przejście wywiadu ogólnolekarskiego, podczas którego zostaną wykluczone wszystkie przeciwwskazania. W zależności od złożoności problemu potrzebnych będzie kilka zabiegów, jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, zazwyczaj nie wystarczy. Najlepsze efekty będzie można osiągnąć, decydując się na 3-6 zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym wyznaczonym przez kosmetologa. Zamykanie naczynek Katowice musi być przeprowadzone przez specjalistę z doświadczenie, ważny będzie także odpowiedni sprzęt, który musi być najwyższej jakości.

Aby cieszyć się ze skuteczności zabiegi zamykania naczynek, trzeba udać się do gabinetu, który jest polecany przez innych klientów. Tylko wtedy można mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trzeba też mieć świadomość tego, że rozszerzone naczynka bardzo często mają tendencje do powracania. Koszty zabiegu zamykania naczynek nie są wygórowane, bo za jedną wizytę zapłacimy około 150 złotych. Czy warto? Jeżeli popękane naczynka są dla nas problemem, to jak najbardziej tak.