19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Młoda i jędrna skóra – sprawdzone sposoby na poprawę owalu twarzy

2 min read

Jędrna, promienna i młodo wyglądająca skóra to marzenie wielu kobiet. Aby cera jak najdłużej zachowała zdrowy i olśniewający wygląd, należy zadbać o jej prawidłowe odżywienie. Odpowiednio dobrana pielęgnacja i regularne stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych pomoże w utrzymaniu pięknego wyglądu skóry.

Jak zadbać o podstawowe potrzeby skóry?

Pierwszym, niezwykle ważnym krokiem na drodze do skutecznej pielęgnacji skóry jest jej dogłębne i regularne oczyszczanie. Oprócz standardowego demakijażu, niezwykle ważnym jest również regularne stosowanie peelingów i maseczek złuszczających.

Kolejnym ważnym elementem rytuału pielęgnacyjnego skóry jest zastosowanie odpowiedniego kremu. Krem musi zostać dobrany do indywidualnych potrzeb cery, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia i ochrony.

Utrata jędrności skóry – co robić?

Utrata jędrności skóry, a tym samym zmiana owalu twarzy to naturalny proces, którego główną przyczyną jest zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i tkanki tłuszczowej. Zmiana owalu twarzy prowadzi do powstawania drugiego podbródka, opadania kącików oczu i ust, co powoduje nieestetyczny efekt zmęczonej i smutnej twarzy.

W większości przypadków poprawa owalu twarzy wymaga zastosowania specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej, które w skuteczny i trwały sposób przyczyniają się do redukcji efektu opadania skóry.

Jednym z popularnych zabiegów przywracających jędrność i sprężystość skóry jest tak zwany Zastrzyk Energii, czyli zabieg z wykorzystaniem peptydów. Podczas procedury wykorzystuje się między innymi kosmetyki zawierające tripeptyd, który odpowiada za pobudzenie procesu produkcji kolagenu.

Kwas hialuronowy – czyli skuteczny sposób na poprawę konturu twarzy

Produkcja kwasu hialuronowego z upływem lat ulega drastycznemu spowolnieniu, co ma duży wpływ na powstawanie zmarszczek, a także utratę jędrności. Niedobór kwasu hialuronowego przyczynia się między innymi do powstawania nieestetycznego efektu obwisania skóry.

Poprawa owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego to niezwykle skuteczna i bardzo popularna metoda. Zabieg korekcji owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego polega na jego wstrzyknięciu pod skórę przy użyciu cienkiej igły – w zależności od stanu skóry i stężenia wykorzystanego kwasu rezultaty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.