16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Montaż oświetlenia liniowego

2 min read

Oświetlenie liniowe jest rozwiązaniem, które polega na tym, że światło jest doprowadzone do pomieszczenia dzięki specjalnym oprawom o kształcie podłużnym.

Moduły LED

W tym celu najczęściej używa się tradycyjnych świetlówek, modułów LED oraz świetlówek LED. Nowoczesne wersje oświetlenia liniowego mają niezwykle szerokie zastosowanie, ponieważ mogą generować światło o różnych barwach. To właśnie zróżnicowana kolorystyka sprawia, że oświetlenie liniowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Takie rozwiązanie sprawia, że może być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach przemysłowych, halach produkcyjnych, a także w magazynach i centrach logistycznych.

Montaż oświetlenia liniowego

Należy pamiętać, że oświetlenie liniowe powinno być zamontowane przez wykwalifikowanego specjalistę, ponieważ w innym wypadku może nie działać poprawnie. W przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek jest to także bardzo energooszczędne oświetlenie. Już po kilku miesiącach stosowania oświetlenia liniowego można zauważyć spadek rachunków nawet o kilkadziesiąt procent. Jest to niezwykle ważna wiadomość, dla osób, które dokładnie sprawdzają rachunki i szukają wszędzie oszczędności. Należy także zwrócić uwagę, że ich cechą charakterystyczną jest też większa wydajność.

Niskie zużycie energii

Niskie zużycie energii oraz wysoka wydajność sprawiają, że jest to produkt praktycznie idealny. Jedynym minusem jest dość wysoka cena, ale koszty zakupu zwracają się bardzo szybko. Warto też wyróżnić aspekty ekologiczne, ponieważ podczas tworzenia tego oświetlenia nie powstają żadne szkodliwe substancje typu rtęć. Na uwagę zasługuje również większe bezpieczeństwo pożarowe, ponieważ temperatura obudowy jest odpowiednio niska. Jest to stosunkowo proste, ale niezwykle skuteczne zabezpieczenie stosowane obecnie przez większość firm. Jest to również oświetlenie, które idealnie nadaje się na dużą powierzchnię dzięki wysokiej sprawności LED. Dużym plusem jest też swoboda w wyborze koloru światła, ponieważ diody LED mogą przybrać praktycznie każdą barwę bez potrzeby stosowania żadnych filtrów.