16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Myjka fryzjerska – rodzaje

2 min read

Myjka fryzjerska to nieoceniona pomoc dla fryzjerów na całym świecie. Ułatwia prace na głowie klienta, a przy użyciu odpowiednich kosmetyków pozwala na stworzenie wytrzymałej fryzury. Czasami, w różnych salonach, stanowiska myjni diametralnie się od siebie różnią. Jakie właściwie występują ich rodzaje?

Myjka fryzjerska zintegrowana, czyli mycie głowy na fotelu

W dużych salonach najczęściej można spotkać myjnie zintegrowane. Jest to zazwyczaj sporych rozmiarów, regulowany fotel z wbudowaną u góry miską. Podłącza się go w jednym miejscu na stałe.

Takie fotele zazwyczaj są duże i skórzane. Sam ich imponujący wygląd zupełnie słusznie kojarzy się więc z luksusem i wygodą. Gdy salon dysponują taką właśnie myjnią, dla klientów jest to zazwyczaj najprzyjemniejszy moment całej wizyty.

Takie myjnie są też wygodne dla samych fryzjerów. Mogą sprawniej i szybciej wykonywać swoją pracę, gdyż nie muszą nic przenosić i dopasowywać, bo wszystkie potrzebne sprzęty i kosmetyki mają swoje stałe miejsce w pobliżu miejsca pracy. Poza tym przy takich myjniach dużo prościej jest utrzymać nieskazitelny porządek.

Mała, lekka i kompaktowa – przenośna myjka fryzjerska

Prezentując szereg zalet, myjnia zintegrowana niestety ma też wady. Przede wszystkim zajmuje dużo miejsca, a także jej koszt jest znaczny. Na szczęście, dla osób, które mają mniejsze saloniki, które jeszcze nie prosperują wystarczająco, by móc sobie pozwolić na taki wydatek, powinno zainwestować w myjkę przenośną.

Taką myjkę łatwo przechowywać, gdy nie jest potrzebna. Jej mechanizm pozwala na bardzo szybkie przeniesienie w pobliże zwykłego fotela oraz umożliwia bardzo skrupulatne dostosowanie do wysokości, na jakiej znajduje się głowa klienta. To szczególnie istotna zaleta, gdy klientami są dzieci.

Nie zapomnij, by się wyróżnić

Oferta myjek jest bardzo rozwinięta. Do wyboru można znaleźć różnorodne modele, na przykład w różnych wariantach kolorystycznych. To powinno być szczególnie istotne dla tych, którzy skrupulatnie budują swój wizerunek i opierają na tym swoją strategię.

W tworzeniu wizerunku i wzbudzaniu zainteresowania klienta przydatny mogą być przykładowe podwójne myjnie. Będą one jednocześnie narzędziem usprawniającym organizację pracy i przyspieszającym proces.

Myjki fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl