20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Najczęstsze błędy popełniane podczas aplikacji bronzera

2 min read

Aplikacja bronzera wydaje się prosta. Wystarczy omieść nim jakiś pędzel do makijażu i rozprowadzić produkt w okolicy kości policzkowych, a następnie delikatnie pociągnąć go w górę, w stronę uszu. A jednak wciąż na ulicach widuje się kobiety z ciemnymi plackami na policzkach. Są one one skutkiem błędów popełnianych w trakcie aplikacji bronzera.

Błąd nr 1 – nakładanie bronzera bezpośrednio na podkład

Twarz musi zostać idealnie przygotowana do aplikacji bronzera. Jeżeli ten przyciemniający kosmetyk będzie nakładany bezpośrednio na nieprzypudrowany podkład, zacznie on przyklejać się do skóry i rolować. Podkłady mają zwykle tłuste wykończenie. Logicznie rzecz biorąc nie powinno się więc konturować twarzy bezpośrednio na nich.

Ten błąd akurat bardzo łatwo można wyeliminować. Wystarczy zawsze pamiętać o tym, by bronzer nakładać na twarz dopiero po jej wcześniejszym przypudrowaniu.

Błąd nr 2 – nieodpowiedni pędzel

Istnieją przeróżne pędzle do makijażu, dlatego niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie do aplikacji bronzera i tego rodzaju kosmetyków konturujących. Nie można ich zastąpić niczym innym. A niestety Polki często popełniają właśnie ten błąd, że potrafią wykonać dosłownie cały makijaż twarzy przy użyciu zaledwie jednego pędzla – czy to tego do pudru, czy to tego do podkładu.

Pędzel do bronzera nie powinien być ani zbyt długi, ani przesadnie szeroki, gdyż w takim przypadku objąłby on za dużą część twarzy. A bronzer nie ma na celu pokrycia ciemniejszą barwą całych policzków. Służy do wyrysowywania delikatnych i płynnych linii na granicy kości policzkowych, które wyszczuplają twarz i wyostrzają jej rysy. W porządne pędzle do makijażu każda kobieta powinna koniecznie zainwestować.

Błąd nr 3 – używanie przesadnej ilości produktu

Bronzer upiększa twarz tylko wtedy, gdy zostaje nałożony na nią w niewielkiej ilości. Kosmetyk ten za każdym razem trzeba też mocno rozetrzeć, by pięknie wtopił się on w pozostałą część twarzy i nie wyglądał jak odcięta brązowa kreska na jasnym tle.

Nie powinno się zatem używać zbyt dużej ilości tego produktu. Nawet jeśli kobiecie zależy na mocniejszym i odważniejszym efekcie, powinna stopniowo nakładać kolejne warstwy bronzera na twarz, by cały czas kontrolować uzyskiwany efekt.

Pędzle do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.