19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pomada do brwi – wyraziste podkreślenie rysunku brwi!

2 min read

Brwi u wielu kobiet wymagają dodatkowego podkreślenia, aby nadać twarzy wyrazistości. W tym celu wykorzystać można dedykowany kosmetyk – pomadę do brwi. Co warto o niej wiedzieć?

W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju kosmetyki przeznaczone do zaznaczania rysunku brwi. Wśród nich znajdują się kredki i tusze, ale wykorzystać możemy także cienie do powiek. Poza nimi na uwagę zasługuje jeszcze jeden produkt – to pomada do brwi.

Czym jest pomada do brwi?

Pomada przeznaczona do brwi to specjalny kosmetyk, który ma woskową, gęstą konsystencję i jest mocno napigmentowany. Ma on na celu precyzyjne podkreślenie brwi i nadanie im pożądanego koloru i objętości. Dodatkowo, pomada do brwi pozwala na ujarzmienie i utrwalenie włosków na cały dzień!

Dzisiaj pomada do brwi to jeden z ulubionych kosmetyków kolorowych do zaznaczania rysunku brwi wybierany przez wizażystów na całym świecie. Uwielbiają go między innymi Kim Kardashian i Kylie Jenner. Ma on także wiele fanek wśród popularnych blogerek i vlogerek.

Jak korzystać z pomady do brwi?

Pierwszym krokiem jest zawsze dobranie odpowiedniej pomady do brwi. Kosmetyk dobieramy pod kątem jego koloru, aby odpowiadał naturalnej barwie włosków lub był nieco od nich ciemniejszy. W wyborze najlepszego kosmetyku mogą pomóc nam także opinie dostępne w internecie.

Podkreślenie brwi z użyciem pomady jest naprawdę bardzo proste – to kosmetyk, który przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym fankom makijażu. Jak to zrobić?

Nakładanie pomady do brwi – krok po kroku:
• oczyszczenie brwi przed ich makijażem, na przykład żelem, mleczkiem
• wyczesanie brwi szczoteczką, aby nadać im pożądany kształt
• naniesienie odrobimy pomady na ścięty pędzelek
• nałożenie pomady na dolną linię brwi, od wewnątrz na zewnątrz
• zaznaczenie końcówek brwi
• podkreślenie górnej linii brwi, rozpoczynając nieco dalej niż wewnętrzny początek brwi
• wypełnienie pomadą przestrzeni pomiędzy górną a dolną linią brwi
• wyczesanie brwi grzebykiem

Dla uzyskania bardziej naturalnego efektu pomada może być nałożona nie pędzelkiem, ale z użyciem szczoteczki – grzebyka do brwi.

Aby efekt makijażu brwi z użyciem pomady do brwi był jak najlepszy, należy pamiętać o tym, aby nie nakładać jej zbyt dużo.

Podsumowując, pomada to sprawdzony kosmetyk do makijażu brwi – pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu bez wysiłku!

Pomady do brwi kupisz na Kosmetykizameryki.pl