19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Badania prenatalne: jakie choroby można dzięki nim wykryć?

2 min read

Choć NFZ tylko w niektórych przypadkach zwraca ich koszty, wiele kobiet decyduje się na badania prenatalne Cena życia i zdrowia dziecka jest dla nich ważniejsza niż pieniądze, a że dzięki tym badaniom w porę można wykryć wiele schorzeń, ich popularność dla nikogo nie powinna być większym zaskoczeniem.

Dlaczego przyszli rodzice tak chętnie stawiają na badania prenatalne?

Nikogo nie powinno dziwić, że tak popularne są badania prenatalne Kraków to jedno z tych miast, w których za pomocą tego typu badań można z wyprzedzeniem wykryć wiele groźnych chorób i przygotować się do walki z nimi. Efekt? Rodzice chętnie decydują się na badania prenatalne cena nie ma dla nich większego znaczenia, gdyż gra toczy się o życie i przyszłość ich dziecka.

Jakie choroby można wykryć w ten sposób?

Zespół Downa to jedna z tych chorób, które najczęściej wykrywa się podczas takich zabiegów, jak badanie prenatalne Cena badania schodzi na dalszy plan w przypadku tych rodziców, którzy boją się, że ich dziecko może cierpieć z powodu wady serca oraz w chwili, gdy podejrzewa się zespół Edwardsa – ciężką chorobę genetyczną, w przypadku której dziecko rodzi się z licznymi wadami. Na takie wyzwanie i rodzice, i lekarze muszą się w porę przygotować, w czym pomagają im badania prenatalne Kraków może się też pochwalić licznymi placówkami, w których z wyprzedzeniem wykrywana jest dystrofia mięśniowa Duchenne’a oraz hemofilia. Dzięki badaniom, którym kobieta poddaje się jeszcze w trakcie ciąży, można też w porę zdiagnozować problemy z anemią oraz mukowiscydozą. Pląsawica Huntingtona, zespół Pataua oraz zespół Turnera, będący wielkim zagrożeniem dla dziewczynek, to kolejne choroby genetyczne, które można z wyprzedzeniem wykryć właśnie za pomocą badań prenatalnych.

Istnieje wiele sytuacji, w których warto wykonać badanie prenatalne Cena nie powinna grać roli w chwili, gdy kobieta dość późno zaszła w ciążę oraz gdy wie, że w jej rodzinie miały już miejsce przypadki chorób genetycznych. Tu wykonanie w porę odpowiednich badań prenatalnych zwiększa szansę na podjęcie skutecznego leczenia, daje też lekarzom i rodzicom sporo czasu na to, by mogli się przygotować na walkę z chorobą. Warto z takich badań korzystać – dla dobra własnego i swego dziecka.