19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Najlepsze na świecie cukierki

2 min read

Jest wiele słodkich rarytasów, które od lat cieszą się popularnością ze względu na swój niepowtarzalny smak. Do takich cukierków na pewno można zaliczyć różnego rodzaju krówki. Cukierki te, choć niewielkie, są pełne niespodzianek. Ich wnętrze zwykle pozostaje tajemnicą aż do ich przegryzienia. To cukierki które uwielbia się w każdym wieku.

Cukierki z kruchym środkiem

Krówki występują w kilku różnych wersjach, chociaż wszystkie one wyróżniają się niepowtarzalnym karmelowym smakiem. Jedną z bardziej popularnych wersji tych cukierków są krucha krówka. Jest ona bardzo delikatna i dosłownie rozpuszcza się w ustach po ugryzieniu. Można te cukierki łatwo rozpoznać po delikatnej formie, inne krówki są twardsze od tych.

Krówka cukierek w ciągnącej wersji

Drugą najpopularniejszą wersją krówek, są cukierki z ciągnącym wnętrzem. Jak już wyżej wspomniano cukierki te są twardsze a po przegryzieniu ich wnętrze się mocno ciągnie. Przez to też są one nazywane krówkami ciągutkami. Ich jedzenie może być bardzo zabawne, na pewno jednak ta wersja krówek nie jest zalecana małym dzieciom i osobom w podeszłym wieku.

Niezapomniany i niepowtarzalny smak

Każda krówka cukierek ma smak wyjątkowy, taki nie do powtórzenia. A to dzięki specjalnej recepturze, której nie da się podrobić. Karmel lubi praktycznie każdy a jeśli jest on dostępny w wersji małych cukierków, tym bardziej kusi. Cukierki krówki cena nie jest zbyt wygórowana, cena jest dosyć atrakcyjna. Zwykle za kilogram tych cukierków trzeba zapłacić około 20 zł, ale wszystko zależy od producenta i indywidualnej ceny sklepu. Bardzo często można też trafić na ciekawe promocje cenowe, wtedy cukierki krówki cena może spaść nawet do 12 zł za kilogram.

Krówki cukierki na prezent

Idealną propozycją na drobny upominek są cukierki krówki. Można je przygotować w formie prezentu urodzinowego albo na uświetnienie jakiejś wyjątkowej okoliczności. Na przykład idealnie będą się one nadawać na upominek dla gości na komunii dziecka albo dla gości pary młodej. Taki upominek kosztuje parę złotych a jeśli się go efektownie oprawi, będzie on miłą niespodzianką dla każdego gościa. Bardzo modne stało się obdarowywanie gości takimi słodkimi upominkami, można sobie samemu zaprojektować opakowanie cukierków.