19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Droga do szczęścia

2 min read

Chcąc napić się soku, ma się do wyboru kilka opcji. Można kupić sok w kartonie. Można zamówić w restauracji. Można też samemu wycisnąć go w sokowirówce. Taki własnoręcznie przygotowany sok z pewnością będzie najsmaczniejszy.

Jak działa sokowirówka

Większość urządzeń kuchennych wykorzystuje prawa fizyki. Tak też jest w przypadku urządzeń do pozyskiwania soków. Sokowirówka jest urządzeniem napędzanym silnikiem elektrycznym. Dzięki niemu wewnętrzne sito wprawiane jest w obroty. W zależności od mocy silnika ich ilość może wynosić od 6000 do 12000 na minutę. Obroty wytwarzają siłę odśrodkową, która dociska zmiażdżone wcześniej części owoców lub warzyw do ścianek bocznych. W ten sposób pozyskiwany jest sok.

Właściwości soku

Sok z sokowirówki posiada sporo witamin i mikroelementów. W takim soku niewiele jest niestety enzymów i błonnika. Enzymy w dużej liczbie giną podczas wirowania, kiedy delikatnie podnosi się temperatura wewnątrz urządzenia. Błonnik z kolei pozostaje w miąższu owocowym czy warzywnym. Otwory sita sokowirówki są zbyt małe i drobne, by miąższ mógł się przez nie przedostać. To z kolei powoduje, że sok z sokowirówki jest czysty i niezmącony. Takie soki wskazane są dla osób z problemami ze strony przewodu pokarmowego. Chorzy na wrzody i ze stanami zapalnymi żołądka czy jelit nie powinni spożywać zbyt dużo błonnika.

Urządzenie warte posiadania

Sokowirówka umożliwia szybkie i łatwe pozyskanie świeżego soku z warzyw i owoców. Jest więc doskonałym sprzętem dla osób nie dysponujących zbyt dużą ilością czasu, zabieganych i zapracowanych. Producenci podają, że części sokowirówki można myć również w zmywarce. Oczywiście nie wolno tam tylko wkładać silnika urządzenia. Jeśli więc ktoś pragnie urozmaicać swoje posiłki świeżo wyciskanymi sokami, powinien bez wahania sięgać po sokowirówkę. Bardzo szybko poczuje różnicę w jakości swojego życia i odżywiania. A dobre samopoczucie to przecież prosta droga do odczuwania szczęścia.

Warzywa i owoce powinny być podstawą naszej codziennej diety. Spożywanie ich pod różnymi postaciami spowoduje, że nie spowszednieją i wciąż będą cieszyć swoim smakiem. Soki to jedna z alternatyw podawania owoców i warzyw. Trzeba przyznać, że całkiem smaczna i pociągająca.

Sokowirówkę gastronomiczaną znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.