20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Niezwykle kobiece zapachy od Jimmy Choo

2 min read

Kobiety kochają perfumy, tak jest od setek lat, i nic nie wskazuje by miało się to zmienić. Są kobiety wierne jednemu zapachowi przez wiele lat, i takie, które co rusz testują nowości. Ubieranie się w zapach jest dla kobiet niemal tak samo ważne jak wybieranie kreacji na wielkie wyjście, a zapachy podkreślające kobiecość tworzy m.in. Jimmy Choo.

Czym różnią się perfumy od wody perfumowanej

Większość kobiet myśląc o perfumach nie zastanawia się nad typem produktu. A warto wiedzieć, że nie każde perfumy ma tę samą moc. Te prawdziwe, z francuska „parfum”, mają stężenie substancji zapachowych sięgające 40%. Dzięki temu są niezwykle trwałe, wystarczy tylko kilka kropel by zapewnić nam zapach na wiele godzin, są też jednak niezwykle drogie.

Dużo częściej kobiety kupując perfumy wybierają wodę perfumowaną, która nadal jest bardzo trwała, a cena choć wysoka, jest łatwiejsza do zaakceptowania. Takie produkty mają na flakonie napis „eau de parfum” lub tak jak Jimmy Choo EDP, co oznacza, że stężenie substancji zapachowych jest na poziomie 10 do 18%.

Pozostałe produkty, takie jak wody kolońskie, toaletowe, czy wody odświeżające są już bardzo nietrwałe, z uwagi właśnie na niskie stężenie zapachu. Można ich używać, wtedy gdy stosujemy dużą ilość produktu, jak mężczyźni przy wodach kolońskich, lub do odświeżenia zapachu w ciągu dnia.

Perfumy Jimmy Choo- bo buty to za mało

Wiele domów mody ubiera kobiety i mężczyzn nie tylko w ubrania czy buty, ale i w zapachy. Tak robią przecież Chanel, Karl Lagerfeld czy Calvin Klein. W 2011 roku do ich grona zapragnął dołączyć dom mody Jimmy Choo, w tym celu do współpracy zaprosił Oliviera Polge.

Zapach, o niezbyt oryginalnej nazwie, Jimmy Choo edp nie został jednak przyjęty zbyt ciepło. Choć trudno mu ująć prostoty i piękna, to zarzucano mu małą oryginalność. Zapach ten za bardzo przypomina inne perfumy stworzony przez Oliviera, mianowicie, Flowerbomb dla duetu Viktor & Rolf. Co gorsza, piękny, choć subtelny flakon inspirowany szkłem Murano, w jakim sprzedawane są perfumy Jimmy Choo, także bardzo przypomina ten, w którym kryje się Flowerbomb.

Jak pachnie Jimmy Choo edp

Jimmy Choo edp to luksusowy zapach dla silnej, eleganckiej kobiety. Podobnie jak szpilki od Jimmy Choo, także zapach podkreśla kobiecą zmysłowość, dlatego nadaje się przede wszystkim dla kobiet, które nie boją się uwodzić zapachem.

Jimmy choo edp to zapach mandarynki i zielonej gruszki podbity słodkim toffee. To wszystko zmieszane z piżmem, paczulą i pudrową orchideą tworzy niezwykle delikatną i kobiecą nutę zapachową o kwiatowych i owocowych akordach.