19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pamiątka chrztu – wybór idealnego prezentu na chrzest

2 min read

Chrzest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu całej rodziny, warto więc zadbać o to, aby w tym podniosłym dniu obok dziecka przyjmującego sakrament znaleźli się wszyscy jego bliscy. Odpowiednia oprawa i gustowne upominki sprawią, że ten ważny dzień pozostanie w pamięci na wiele długich lat.

Chrzest – jak przygotować się do uroczystości

Przy organizacji chrztu warto wziąć pod uwagę kwestie takie jak liczba gości, organizacja poczęstunku czy miejsce, w którym odbędzie się impreza. Rodzice dziecka powinni odpowiednio zaplanować listę gości i zatroszczyć się o wcześniejsze powiadomienie wszystkich zainteresowanych – na chrzcinach nie powinno zabraknąć najbliższych maluszka, warto więc dać im wystarczająco dużo czasu na odpowiednią organizację planów.

W ostatnich latach coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest organizowanie chrzcin w restauracji – opcja ta sprawdzi się w przypadku licznych rodzin lub osób, które nie dysponują wystarczającą przestrzenią na zorganizowanie poczęstunku w domu.

Złoty medalik – czyli sprawdzony sposób na gustowny upominek

Kolejny ważny temat bezpośrednio związany z chrzcinami to kwestia upominków. Sprawdzonym i często wybieranym prezentem na chrzciny są na przykład różnego rodzaju medaliki, przedstawiające świętych. Medaliki – w większości przypadków wykonane ze złota – wręczane są w komplecie ze złotym łańcuszkiem.

Na rynku istnieje duży wybór medalików, co dodatkowo przemawia na korzyść tego rozwiązania. Osoby, którym zależy na podarowaniu nieco bardziej spersonalizowanej pamiątki chrztu mogą dodatkowo pokusić się o wygrawerowanie na medaliku daty lub imienia dziecka.

Pamiątkowy dyplom z okazji chrztu – skuteczny sposób na zachowanie wspomnień

Świetnym i bardzo uniwersalnym pomysłem na prezent z okazji chrztu jest wręczenie dziecku pamiątkowego dyplomu. Pamiątka chrztu w postaci spersonalizowanej tabliczki czy dyplomu to najlepsza forma na wyrażenie uczuć.

Dodatkowo prezenty w postaci tabliczek czy dyplomów będą stanowić doskonałe uzupełnienie aranżacji – ich wysoka jakość sprawi, że przetrwają one w nienaruszonym stanie przez wiele długich lat. Pamiątka chrztu tego typu pomoże w zachowaniu wspomnień, a dodatkowe elementy takie jak zdjęcie dziecka czy życzenia od rodziców chrzestnych uczynią ją niezastąpionym i jednym z najlepszych pomysłów na prezent.

Pamiątka chrztu dostępna jest w oferciegrawernia.pl.