19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pierwsza wizyta u ginekologa

2 min read

Zazwyczaj pierwsza wizyta u lekarza ginekologa jest dla młodej kobiety ogromnym stresem. Niektóre dziewczyny mają to szczęście, że w ich domu temat zdrowia intymnego nie był tematem tabu i na pierwszą wizytę zostały zabrane przez mamę w wieku kilkunastu lat. Niestety, niektóre kobiety trafiają do gabinetu ginekologicznego dopiero na początku ciąży albo w przypadku poważnych problemów ze zdrowiem.

Wybór lekarza

Wybór lekarza na pierwszą wizytę ginekologiczną jest ogromnie ważny. Szczególnie młode dziewczyny życzą sobie, aby były badane przez kobietę. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na płeć lekarza, ale przede wszystkim na jego kompetencje, a także podejście do pacjenta. Czasami mężczyzna będzie lepszym wyborem niż kobieta. Warto poszukać dobrego lekarza, posłuchać rekomendacji znajomych albo znaleźć odpowiednią osobę w Internecie. Na szczęście dzisiaj nie jest to trudne. Można pójść na wizytę w ramach NFZ albo prywatnie.

Rozmowa z ekspertem

Poradnia ginekologiczna Częstochowa to znakomite miejsce na pierwszą wizytę ginekologiczną. Czasami jest to wizyta profilaktyczna, aby młoda kobieta mogła zapytać eksperta o swoje zdrowie intymne. Bywa, że pierwsza wizyta nie jest połączona z badaniem ginekologicznym, a polega jedynie na rozmowie. Jednak poradnia ginekologiczna Częstochowa oferuje taką atmosferę, że wiele kobiet już podczas pierwszej wizyty decyduje się zaufać lekarzowi i pozwala się zbadać.

Przygotowanie do wizyty

Do każdej wizyty ginekologicznej trzeba się przygotować. Najlepiej wybrać taki dzień cyklu, aby nie mieć w tym czasie krwawienia miesiączkowego. Inaczej przeprowadzenie badania będzie bardzo trudne, a pobranie cytologii po prostu niemożliwe. Oczywiście jeżeli występuje poważny problem ginekologiczny, trzeba iść na wizytę niezależnie od dnia cyklu. Poradnia ginekologiczna Kraków oferuje kompleksowe usługi, jeśli chodzi o badanie intymne kobiet. Standardem podczas wizyty jest badanie ginekologiczne, pobranie cytologii, a także wykonanie USG dopochwowego. Poradnia ginekologiczna Kraków robi to profesjonalnie.

Poradnia ginekologiczna Katowice zaprasza wszystkie kobiety na badania, aby o siebie zadbać. Poradnia ginekologiczna Katowice zachęca do regularnych i systematycznych badań.