19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Plastikowe palety czy drewniane?

2 min read

Znane wszystkim drewniane palety magazynowe zmieniają coraz bardziej swoje zastosowanie. Przedmiot, który kiedyś był nieodzownym elementem każdego transportu i każdego magazynu, dziś staje się bardziej częścią wystroju ogrodowego. Takie palety ze względu na materiał, z którego są wykonane, są niestety niehigieniczne i mało wytrzymałe. Jak często zdarzyło się Wam podczas dostawy spotkać wykończoną już życiem drewnianą paletę? Ich miejsce na rynku logistycznym wypiera coraz bardziej plastikowa paleta, która przemawia do nas wieloma zaletami i bardzo szerokim zastosowaniem.

Zastosowanie Europalet

Gdzie najlepiej zastosować palety plastikowe? Ze względu na wykonanie producent europalet rekomenduje używanie ich w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym, papierniczym oraz branży motoryzacyjnej, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest utrzymanie poziomu higieny na bardzo wysokim poziomie. Idealnie sprawdzają się zarówno w transporcie, jak i również w magazynach. Producent europalet umożliwił z wielkim powodzeniem dostosowanie swojego wyrobu do potrzeb konsumentów różnych branż.

Plastikowe palety – zalety

Idealna alternatywa cechująca się wytrzymałością nie tylko mechaniczną, ale również na warunki atmosferyczne, bakterie, kwasy, chemikalia oraz rozpuszczalniki. Ważnym aspektem jest fakt, iż europalety posiadają niezbędne atesty pozwalające na kontakt z żywnością. Są łatwe w czyszczeniu, co ułatwia zadbanie o higienę przechowywania, równocześnie nie chłoną wilgoci. Można je myć myjką ciśnieniową i agresywnymi detergentami. Dezynfekcja też wchodzi w grę. Producent palet plastikowych szacuje żywotność palety na około 15 lat. Europalety odporne są na skrajne temperatury, zarówno niskie jak i wysokie, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom. Odgrywają kluczową rolę w transporcie krajowym i międzynarodowym, ponieważ są dostosowane do przewozu paleciakiem lub wózkiem widłowym a do tego rewelacyjnie pozwala na przechowywanie.

Rodzaje palet plastikowych

Ze względu na rozmaite zastosowanie i przeznaczenie producent europalet dostosował ich konstrukcje do potrzeb konsumentów. Możemy wybierać spośród palet ażurowych lub pełnych, antypoślizgowych, z krawędziami bezpieczeństwa lub bez nich. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie palet plastikowych bezpośrednio do naszych potrzeb.