19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Poradnia psychologiczna – bezpieczne miejsce i skuteczna pomoc

2 min read

Psycholog – nazwa tej profesji nie brzmi często przyjaźnie. Chodzi o obawy, że my – chorzy na depresję czy wiele innych zaburzeń – ludzie, będziemy postrzegani w bliskim środowisku jako szaleńcy, którzy mają nie po kolei w głowie. To złe myślenie, które należy zmienić!

Poradnia psychologiczna – warto się tam udać!

Gabinet psychologiczny to więc nie takie straszne miejsce, jakim go niektórzy malują. Nie ma się co zastanawiać, kiedy odczuwa się coraz poważniejsze objawy. Warto tam iść i zwierzyć się obcej, ale doświadczonej i empatycznej, osobie ze swoich problemów.

Pierwsza wizyta może być stresująca, ale warto pokonać strach i niepewność. A czy wybrać poradnię, która jest całkowicie odrębną i niezależnie funkcjonującą placówką; dużą klinikę czy mały prywatny gabinet, to już indywidualna decyzja. Polacy mieszkający np. na Górnym Śląsku mają możliwość udania się do wielu polecanych i zaufanych specjalistów. Zanim jednak opiszemy, jakie psycholog w Gliwicach (i innych miastach) oferuje usługi, najpierw przedstawimy, jak wygląda wizyta w takim gabinecie.

Pierwsza wizyta u psychologa

Rozpoczęcie współpracy z psychologiem to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z problemami. Bywa, że najbliżsi nas nie rozumieją i nie potrafią wesprzeć. Przed pierwszą wizytą należy jednak sprawdzić kim dokładnie jest specjalista, z którym chcemy się umówić, jakie ma doświadczenie, uprawnienia i certyfikaty.

Taka weryfikacja jest niezbędna. Dlaczego? Bo to najbardziej skuteczny sposób na to, by uchronić się przed trafieniem do jakiegoś oszusta lub hochsztaplera. Takich, którzy podają się za specjalistów od psychologii nie brakuje. Ale spokojnie – 20 polecanych psychologów w Gliwicach jest osobami godnymi zaufania.

Zakres usług w Gliwicach

W tym mieście na Górnym Śląsku gabinety i poradnie są dobrze wyposażone. A pracujący w nich lub prowadzący je specjaliści, to ludzie, którzy pomogli już dziesiątkom pacjentów. Łączy ich rodzaj usług, jakie oferują.

Każdy psycholog w Gliwicach zajmuje się indywidualną psychoterapią

dzieci oraz młodzieży, którzy m.in. ujawniają zachowania zagrażające ich życiu i zdrowiu (samookaleczenia się, napady złości i agresji). Porozmawia także z dorosłymi mającymi depresję, silną traumę i „zwykłe” problemy zawodowe. Poza tym zaoferuje terapię w formie online i pomoże parom przechodzącym kryzys w związku. Udzieli też innych konsultacji psychologicznych. Cel w każdym gabinecie będzie ten sam: sprawić wszystko, aby pacjent odzyskał zdrowie psychiczne i wewnętrzny spokój.