20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Skrzynie owocowe

2 min read

Przechowywanie i przewóz towarów to istotny element każdego łańcucha dostaw. Szczególnie istotne jest odpowiednie magazynowanie produktów spożywczych. W przypadku produktów rolniczych i sadowniczych skrzynki sadownicze mają znaczenie już na etapie zbiorów płodów rolnych. Brak odpowiedniego zabezpieczenia może w taki przypadku doprowadzić do zniszczeń nawet całej partii produktów rolnych.

Odpowiednie skrzynie na owoce

Owoce różnią się między sobą. Inne potrzeby transportowe mają owoce drobne typu wiśnie czy czereśnie, a zupełnie inaczej będą wyglądały skrzynie na owoce duże jak arbuzy lub twarde jak jabłka. Wszystkie te czynniki wpływają na fakt, że skrzynka plastikowa na owoce produkowana jest w wielu rodzajach i w różnych kształtach. Jeśli owoce mają być składowane i eksponowane w ramach sprzedaży lokalnej nie ma potrzeby dokładnego ich zabezpieczania. Z drugiej strony skrzynka plastikowa na owoce musi być w takiej sytuacji mniejsza, płytsza i lepsza w ustawianiu ekspozycji towaru. Skrzynki sadownicze, które będą używane przy zbiorach powinny za to charakteryzować się dużo wyższą wytrzymałością, stabilnością oraz możliwością układania ich w stosy. W czasie transportu na większe odległości dobrze sprawdzają się skrzyniopalety o dużych gabarytach i inne skrzynie. Zabezpieczają one owoce w czasie transportu, a ażurowe boki sprawiają, że owoce mają zapewnioną wymianę powietrza.

Zabezpieczenie owoców i warzyw – większe zyski

Dobrej jakości skrzynie na owoce powodują, że owoce wolniej tracą swoją wartość. Dzięki temu i innym zabezpieczeniom można transportować je na większe odległości. Gdy zmniejsza się ilość odpadów transportowych wzrastają zyski zarówno producenta jak i firmy transportowej. Skrzynka plastikowa na owoce jest dodatkowo produktem wielorazowym (w odróżnieniu od skrzyń kartonowych), co pozwala na obniżenie kosztów produkcji w dłuższym okresie czasu. Dodatkowo możliwości zastosowania zarówno w formie ekspozycji towaru jak i transporcie ułatwia działanie przedsiębiorstwa. Dobrze dobrane do typu owoców skrzynki sadownicze przynoszą zatem wymierne zyski dla przedsiębiorstwa, i przed ich zakupem warto przeanalizować potrzeby jakie mają zarówno owoce jak transport.