16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Sporty ekstremalne

2 min read

Skoki ze spadochronem to wciąż dla wielu z nas, bardzo ekscytujące przeżycie. Adrenalina, przyspieszone bicie serca – jednym słowem, to idealna forma rozrywki dla amatorów mocnych wrażeń!

Skąd taki pomysł?

Skoki ze spadochronem Gliwice, odwiedź naszą stronę internetową, zapisz się już teraz i poczuj na własnej skórze co to znaczy latać w przestworzach! – podobnymi hasłami reklamowymi jesteśmy bombardowani niemal wszędzie, na każdym kroku. Jeśli marzy nam się skok ze spadochronem w Gliwicach, mieszkamy akurat w okolicy – nic trudnego, spróbujmy swoich sił, skoro nadarza się taka okazja!

To nie może być takie trudne…

Wybraliśmy już odpowiednie miejsce. Stoimy na miejscu, przed wielką tablicą „Skoki ze spadochronem Gliwice” – przecież raz się żyje! Decydując się na taką niecodzienną atrakcję, jaką niewątpliwie jest skok ze spadochronem – mamy do wyboru dwie opcje. Skok w tandemie, z instruktorem, który czuwa nad wszystkim i bierze za nas odpowiedzialność, lub skok samodzielny. Druga opcja wymaga od nas nieco więcej poświęceń, musimy przejść podstawowy kurs w aeroklubie, żeby być świadomym tego, na co się decydujemy, a przede wszystkim po to, żeby wiedzieć jak poprawnie dokonać takiego przedsięwzięcia, aby nie wspominać tego, jako coś traumatycznego, gdzie ledwo uszliśmy z życiem. Przecież chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dobrą zabawę!

Sport dla każdego?

Skupmy się na skoku w tandemie, z instruktorem, gdyż jest to zdecydowanie popularniejsza opcja. Jeśli nie zamierzamy wiązać swojej przyszłości z takimi zabawami w powietrzu – jednorazowa przygoda powinna nam wystarczyć, żeby zaspokoić ciekawość i doznać niezapomnianych przeżyć, w trakcie takiego lotu. Skoczyć może każdy, kto ukończył 18 lat, w niektórych wypadkach próg, jeśli chodzi o wiek – wynosi 16 lat, lecz tylko za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Jeśli cierpimy na choroby serca, układu krążenia, czy mamy problemy z ciśnieniem – zdecydowanie taki skok nie jest dla nas! W żadnym wypadku nie powinniśmy wtedy nawet próbować, gdyż zamiast niecodziennego przeżycia możemy narobić sobie jedynie problemów. A zdrowie, czy nawet życie – mamy przecież tylko jedno, bezpieczeństwo ponad wszystko, zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie – nie ma na to innej rady. Wbrew pozorom skoki spadochronowe to jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych na świecie. Do wypadków dochodzi niezmiernie rzadko, nie sugerujmy się więc filmami kina akcji…

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy