19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Spadochronowe skoki tandemowe. Zarezerwuj swój skok i spełniaj sny!

2 min read

Zawsze marzyłeś o tym, by skoczyć ze spadochronem? A może po prostu lubisz nowe wyzwania i adrenalinę? W takim przypadku spadochronowe skoki w tandemie to strzał w dziesiątkę!

Skok tandemowy – czyli jaki?

W skoku spadochronowym wcale nie trzeba brać udziału samodzielnie. Można skoczyć także z drugą osobą. Taki skok określany jest wtedy jako tandemowy.

Dzisiaj spadochronowe skoki tandemowe są bardzo popularne i są często wybierane jako unikatowy sposób na spełnienie swoich marzeń o locie w przestworzach. Nie wymagają one specjalnego przygotowania, na przykład szkoleń, treningów czy badania lekarskiego.

W skokach tandemowych biorą udział doświadczony pilot oraz pasażer. Na czas skoku są oni połączeni uprzężą tandemową. Maksymalne bezpieczeństwo zapewnia także zastosowanie spadochronu tandemowego.

Jak wygląd skok spadochronowy w tandemie?

Takie skoki odbywają się z samolotu z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów. Wysokość ma związek z czasem swobodnego spadania, który według uczestników tego wydarzenia jest najbardziej emocjonującym momentem.

Swobodne spadanie to inaczej spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej. Wtedy spada się w kierunku ziemi z zawrotną prędkością nawet 200 km/h! To wyjątkowa okazja, by poczuć buzującą adrenalinę. Przy wyborze skoku z wysokości 3000 metrów spadanie trwa około 30 sekund, ale wtedy, gdy wykupi się nieco droższy skok z 4000 metrów – to aż 60 sekund.

Gdy skoczkowie znajdą się na właściwej wysokości, pilot otwiera spadochron. Wtedy uczestnicy powoli opadają w kierunku lądowiska. Nie trzeba bać się kontuzji przy lądowaniu!

Jak można wykupić swój skok w tandemie?

Dzisiaj skoki tandemowe są prowadzone w wielu ośrodkach spadochroniarskich – ich oferty znajdują się online. Można wtedy dobrać ten ośrodek, który dostępny jest najbliżej.

Rezerwacja na skoki odbywa się za pośrednictwem internetu. W kalendarzu wystarczy wybrać termin skoku, a także jego typ. Istnieje też opcja zakupienia usługi filmowania i fotografowania skoku za dodatkową opłatą.

Spadochronowe skoki tandemowe można wykupić też jako voucher upominkowy. To niesamowita propozycja przeznaczona dla osób, które chciałyby podarować niesamowity prezent. Taki upominek z pewnością na długi czas pozostanie w pamięci!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.