19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Suknie ślubne – z jakiej tkaniny?

3 min read

Suknie ślubne można albo kupić gotowe w jednym z dostępnych sklepów, bądź też zlecić krawcowej uszycie sukni na miarę. Jeśli cena nie gra roli, a do ślubu pozostało jeszcze trochę czasu Panna Młoda może zdecydować się na ten drugi wariant. Jednak by mogła być w pełni zadowolona z osiągniętego efektu, musi najpierw wybrać odpowiednią tkaninę, z której suknia ma być wykonana. Czy postawić na praktyczność, czy na materiał, który przyciągnie uwagę? A jaka tkanina będzie najlepsza, jeśli organizuje się ślub w plenerze – tej tematyce jest poświęcony ten artykuł.

Praktyczne suknie ślubne

Może się zdarzyć, że po ceremonii zaślubin, kiedy przyjdzie czas na wesele, Panna Młoda będzie się krępować i wzbraniać przed tańcem w większym gronie. Tak może się zdarzyć, jeśli uświadomi sobie, że suknia, którą ma na sobie, jest wykonana z delikatnego materiału. By uniknąć takiej sytuacji warto rozważyć takie suknie ślubne, które są wykonane z grubego materiału, na przykład jedwabnego mikado, bądź ciężkiego i twardego otomana. Można również wziąć pod uwagę brodcade, z którego uda się uszyć praktyczną suknię, a zarazem niezwykle ozdobną.

Suknie ślubne, które zwracają na siebie uwagę

Ślub zwykle bierze się raz w życiu, dlatego też jest to uroczystość, podczas której Panna Młoda powinna się pokazać w jak najlepszym wydaniu. Może w tym pomóc taffeta, czyli mieniący się materiał o dużej objętości. Nieco cieńszą tkaniną z bawełny lub jedwabiu, która przyciąga uwagę, jest organza. Także suknie ślubne wykonane z krepy będą w centrum uwagi – tkanina ta wyróżnia się nieregularnym wyglądzie i jest ziarnista w dotyku. Jeśli przyszła żona gustuje w sukniach ślubnych przypominających stylem syrenki, to taki materiał będzie się idealnie do tego nadawać.

Jaka tkanina na ślub w plenerze?

Jeśli ślub ma się odbyć w sezonie wiosenno-letnim w plenerze, wtedy warto zwrócić uwagę na delikatne i przewiewne materiały. Najlepsze mogą być więc suknie ślubne wykonane z koronki, która może być wykonana z kilku tkanin, najczęściej z bawełny, lnu i jedwabiu. Jeżeli natomiast Para Młoda planuje zaślubiny na plaży, wówczas warto zdecydować się na suknię ślubną wykonaną z szyfonu. Materiał ten jest bowiem idealny – lekki i miękki, więc Panna Młoda będzie czuć się w takiej sukni niezwykle komfortowo.

Jak zadbać o zdrowie przed ślubem?

Przygotowania do ślubu pochłaniają całą uwagę narzeczonych. Jeśli jednak jedno z nich zacznie się uskarżać na alergię, która objawia się nieżytem nosa, pomocny może być wówczas laryngolog Katowice. Warto zauważyć, że laryngologia Katowice potrafi zdziałać cuda, toteż wystarczy niekiedy jedna wizyta u lekarza, by Państwo Młodzi mogli szybko powrócić do dalszych przygotowań swojego wyjątkowego dnia zaślubin.