16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

W jaki sposób spełnić marzenie o posiadaniu dziecka?

2 min read

Wiele kobiet mieszkających w dużych miastach, jak na przykład Kraków, początkowo nie myśli o potomstwie. Kiedy są młode nastawiają się na uzyskanie odpowiedniego wykształcenia, a następstwie dążą do zaistnienia na rynku pracy i osiągnięcia sukcesu zawodowego. Jednak w dążeniu do tego celu niespodziewanie uświadamiają sobie, że ich zegar biologiczny tyka, a one nadal są bezdzietnymi singielkami.

Co zrobić, kiedy w wieku trzydziestu kilku lat jest się bezdzietną kobietą?

Kobiecie po trzydziestce trudniej jest znaleźć partnera, który chciałby się stać ojcem jej dziecka, lub też który tego by sobie życzył, niż kobiecie dwudziestoletniej. Oczywiście jest to możliwe, jednak należy poszukać też innych możliwości kończących się zajściem w ciążę i urodzeniem dziecka. W dążeniu do realizacji marzeń niewątpliwie pomaga klinika leczenia niepłodności Kraków, gdzie można spróbować zapłodnienia in vitro lub zamrożenia komórek jajowych, co da kobiecie więcej czasu na znalezienie odpowiedniego partnera. Można również użyć dawcy spermy i wybrać zabieg in vitro, czego również podejmuje się klinika In vitro Kraków.

Co daje nam klinika leczenia niepłodności?

Klinika in vitro Kraków daje nam możliwość odłożenia w czasie rodzicielstwa, zarówno poprzez pobranie komórki jajowej, jak również poprzez jej przechowywanie. Ponadto w krakowskiej klinice leczenia niepłodności doskonali lekarze zdiagnozują nasz organizm pod kątem rodzicielstwa. Należy o tym pamiętać, ponieważ pewne dolegliwości, o których istnieniu nie wiemy, mogą powodować problemy z zajściem w ciążę, a także z jej donoszeniem. Dzięki badaniom przeprowadzonym w klinice leczenia niepłodności lekarze szybko je zdiagnozują i wprowadzą leczenie, które niestety czasami jest długotrwałe. Pozwoli nam to w przyszłości zaoszczędzić sporo czasu i nerwów w zajściu w ciążę. W tej placówce dokonuje się również samego zabiegu sztucznego zapłodnienia.

Czy zabiegi w klinice in vitro Kraków są drogie?

Ceny usług są różne. Same badania są porównywalne cenowo do tych w innych szpitalach czy przychodniach, cała reszta również nie wybiega poza cenniki podobnych klinik in vitro. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za usługi uzależniona jest od tego, czego szukamy, na którą opcję się zdecydujemy. Klinika leczenia niepłodności Kraków jest godna polecenia ze względu na jakość wykonywanych usług, wysoko wykwalifikowanego personelu tam zatrudnionego, a także panującej w niej atmosfery.

Niemniej jednak to kobieta marząca o posiadaniu dziecka musi podjąć decyzję o tym, czy jest gotowa poczekać na partnera/ męża, z którym będzie miała dziecko, czy też podjąć radykalne kroki i zdecydować się na samotne rodzicielstwo. Dzisiejsze możliwości nie stanowią już ograniczenia do tego typu decyzji.