19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wanna czy prysznic? Remont łazienki

2 min read

Jak urządzić łazienkę, by była praktyczna i estetyczna? Warto zainspirować się niektórymi rozwiązaniami i dokładnie przemyśleć, jakie elementy sprawdzą się najbardziej w danym wnętrzu. Brodzik czy wanna? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Remont łazienki? Czas zdecydować się na wannę lub prysznic

Odnawianie wnętrza zwykle jest poprzedzone wieloma rozmyślaniami i planowaniem tego, jak całość powinna ostatecznie wyglądać. W przypadku remontu łazienki największym dylematem zdaje się: prysznic czy wanna? Każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i zalety, więc warto dobrze przemyśleć nawet najmniejsze detale.

O wyborze prysznica lub wanny zwykle decydują preferencje domowników oraz wielkość łazienki. To od metrażu pomieszczenia i konkretnych rozwiązań w dużej mierze zależy to, jak funkcjonalne będzie wnętrze. Warto zaznaczyć, że czasem da się połączyć obie opcje.

Wysoki brodzik – wygoda dla niezdecydowanych

Wybór między wanną a prysznicem jest trudny. W końcu czasem ma się ochotę wziąć relaksującą kąpiel przy świecach, a innym razem trzeba szybko się umyć i pognać do pracy. Okazuje się, że wybór wysokiego brodzika pozwala połączyć obie te rzeczy.

Wysoki brodzik – przez to, że nieco przypomina małą wanienkę – bez problemu może posłużyć także do kąpieli. Przydaje się to szczególnie, gdy posiada się dzieci. Mały rozmiar brodzika pozwala w wygodny sposób umyć dziecko. Także dorosłe osoby mogą mieć dzięki niemu namiastkę wanny. Pod prysznicem da się zamoczyć nogi, a nawet położyć się na chwilę w brodziku, by zaznać relaksu.

Czy wysoki brodzik sprawdzi się w każdej łazience?

Choć głęboki brodzik jest dość praktyczny, może być utrudnieniem dla starszych osób lub tych, którzy mają trudności ze swobodnym poruszaniem się. Przez swoją wysokość uniemożliwia wejście pod prysznic i wyjście spod niego w bezpieczny sposób, co może powodować niebezpieczne upadki.

Warto zaznaczyć, że sam montaż wysokiego brodzika jest bardziej czasochłonny. Jeśli więc komuś zależy na tym, by ukończyć remont jak najszybciej, warto rozważyć inną opcję.