20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wymarzony dom w zaledwie kilka miesięcy

2 min read

Coraz więcej ludzi planuje przeprowadzkę w miejsca z dala od hałasu i cywilizacyjnego szumu. Bardzo wysokie kwoty, jakie należy zapłacić za mieszkania w mieście sprawiają, że ogrom ludzi decyduje się na budowę domu. Coraz nowsze technologie wykorzystywane w budownictwie pozwoliły na stworzenie nowej metody, dzięki której możemy postawić dom już w kilka miesięcy.

Gotowe domy prefabrykowane

Na początku wyjaśnijmy, czym jest prefabrykat i na czym polega modułowa budowa domu. Otóż jest to półprodukt, element budowlany, który jest przygotowany do umieszczenia w docelowym miejscu i złączenia z innymi prefabrykatami. Dzięki temu możemy budować dom w sposób podobny do układania klocków LEGO. Nie jest to żart! Po złożeniu w firmie zamówienia interesującego nas projektu, czekamy kilka miesięcy, aż gotowe elementy zostaną przywiezione na naszą działkę. Wtedy następuje proces łączenia gotowych stropów, ścian z oknami itd. Po kilkunastu dniach nasz dom już stoi i jest możliwe jego wykończenie.

Projekty gotowych domów

Decydując się na daną firmę, mamy możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam projekt. To, co jest szczególnie istotne, to fakt, że posiadamy wolność w dokonaniu pewnych zmian w budynku, które nie do końca nam odpowiadają. Szczególnie jeśli dotyczy to układu wnętrz, przesunięcia ścian działowych, koloru dachu itp. Architekt może też stworzyć indywidualny projekt od podstaw, uwzględniając nasze preferencje.

Gotowe domy cennik budowy

To, ile będziemy musieli zapłacić za gotowy dom, zależy od kilku czynników. Po pierwsze będzie się tutaj liczyć wielkość budynku, projekt, materiały z jakich będzie zrobiony. Mówi się, że domy gotowe prefabrykowane ceny zależą od tego, czy są stworzone metodą szkieletową, czy powstają z keramzytobetonu, który jest o 30% droższym materiałem. Jeśli budynek jest w stanie developerskim, także trzeba będzie więcej zapłacić. Domy gotowe prefabrykowane ceny mają wtedy wyższe z powodu podłączonych i gotowych mediów, ogrzewania itd.

Decydując się na modułową budowę trzeba zaznaczyć, że jest to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą w krótkim czasie się przeprowadzić. Świetną wiadomością jest też to, że gotowe domy cennik budowy mają nie aż tak wysoki, jak w poprzednich latach.