19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Warsztaty jako urodziny dla dzieci

2 min read

Twoja pociecha ma niedługo urodziny i chce zaprosić swoich przyjaciół? Warto wówczas zorganizować nieco ciekawsze niż standardowo urodziny dla dzieci. Mowa tu przede wszystkim o warsztatach. Jak przedstawiają się ich zalety? W jakie warsztaty warto zainwestować?

Zalety warsztatów na urodziny dla dzieci

Na początek omówione zostaną zalety takich urodzin dla dzieci w formie warsztatów. Otóż pomyślmy – jak najczęściej organizujemy urodziny? Albo zamawiamy do domu jakąś pizzę, albo zabieramy dzieci gdzieś do zoo.. Słowem spędzamy ten dzień dość podobnie do wielu innych dni. Z tą różnicą, że dzieci to nudzi, tym bardziej jak są w grupie, a dorośli wykończeni są pilnowaniem ich.

Tymczasem inwestując w warsztaty kierujmy energię dzieci na coś innego. Co więcej – to nie my musimy zajmować się dzieckiem i jego przyjaciółmi. Na takich warsztatach dzieci także mają możliwość poznania siebie, swoich zdolności, odkrycia talentów – to bardzo ważne sprawy.

Rodzaje urodzinowych warsztatów dla dzieci

Przejdźmy do tego, jakie rodzaje warsztatów możemy zaproponować dzieciom. Przede wszystkim będą to różnego rodzaju warsztaty artystyczne – z ceramiki, teatru, plastyki itp. To mogą być także warsztaty sportowe – wyjście na ściankę wspinaczkową, nauka jazdy konnej, golf, hokej – możliwości jest tutaj naprawdę wiele.

Warto jeszcze wspomnieć o warsztatach naukowych w różnych muzeach i firmach. Na pozór brzmi to strasznie nudno, jednak w istocie jest zupełnie inaczej. Na takich warsztatach dzieci mogą zbudować robota, pobawić się w naukowców – wszystko inaczej niż w szkole!

Firmy organizujące warsztaty

Jak zatem widać, naprawdę bardzo opłaca się zainwestować w warsztaty z okazji urodzin dla dzieci. Jak to jednak zrobić? Przede wszystkim należy przejrzeć oferty poszczególnych firm i muzeów oraz innych instytucji. Tak naprawdę ofertę dla dzieci ma więcej z nich niż można by się tego spodziewać.

Nawet jeśli jakaś instytucja będzie miała w ofercie tylko warsztaty, bez organizacji urodzin, tortu itp. to warto ją rozważyć. W końcu zawsze po warsztatach można iść na tort do pobliskiej cukierni. To rozwiązanie ma jeszcze taką zaletę, że unikamy w ten sposób bałaganu w mieszkaniu oraz hałasu i wszelkich szkód.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju