19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wesele w Mielnie – jak je planować w trudnych czasach?

2 min read

Planowanie wesela to jak wiadomo niełatwe zadanie. Konieczne jest nie tylko wynajęcie sali, ale również zaplanowanie całej uroczystości tak, by była maksymalnie satysfakcjonująca zarówno dla państwa młodych, jak i dla zaproszonych gości. Obecna sytuacja i związane z nią prawne ograniczenia nie ułatwiają tego zadania.

Jak planować wesele, kiedy nie wiadomo co przyniesie przyszłość?

Obecnie trwająca sytuacja sprawia i związane z nią prawne regulacje sprawiają, że chwilowo organizacja wesel, tak samo jak wszelkich innych uroczystości, jest praktycznie niemożliwa. Jak jednak nietrudno się domyślić sytuacja taka nie będzie trwała wiecznie. Stan zagrożenia, w którym obecnie żyjemy w końcu minie a ograniczenia zostaną zniesione. Warto więc zastanowić się jak płynie to na możliwość organizacji wesel.

Doświadczenie podpowiada, że czas potrzebny na organizację przyjęcia weselnego jest na tyle długi, że nawet zakładając, że ograniczenia potrwają jeszcze dość długo, warto planowanie zacząć już dzisiaj. Wszystkie kwestie, zaczynając od tego, jaka sala na wesele w Mielnie będzie najlepsza, a skończywszy na liście gości zajmują najczęściej sporo czasu.

Sala na wesele w Mielnie – jak szybko rezerwować?

Na pewno warto myśleć przyszłościowo. Rezerwacja sali na wesele w Mielnie zawsze konieczna była z bardzo dużym wyprzedzeniem. W najlepszym razie było to kilka miesięcy, a w przypadku bardziej popularnych miejsc czas ten był o wiele dłuższy.

Trzeba pamiętać również że zniesienie obowiązujących dziś ograniczeń może spowodować istny wysyp wesel, co jeszcze dodatkowo zwiększy czas oczekiwania, a być może nawet koszty wynajęcia sali. Tym bardziej że dość atrakcyjnie położone Mielno przyciąga zainteresowanych organizacją wesela nie tylko z najbliższych okolic, ale również z dalej położonych miejsc.

Planowanie wesela i kwestie bezpieczeństwa

To nad czym jeszcze trzeba się koniecznie zastanowić to kwestie bezpieczeństwa. Wydaje się, że czas, w którym możliwe będzie zorganizowanie wesela na dwieście, czy nawet więcej osób niekoniecznie wróci szybko. Obecna sytuacja wiele nas również nauczyła i jak się mówi, mocno może wpłynąć na kształt uroczystości organizowanych w przyszłości.

Na pewno warto rozważyć wesele nieco bardziej kameralne, stawiając na jakość, a nie na ilość. Organizacja przyjęcia w bardziej atrakcyjnym miejscu i cieszenie się możliwością spotkania z bliskimi osobami w tak ważnej chwili, jak ślub, staje się powoli ważniejsze, niż wystawne wesela.