28 lutego, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Co się bardziej opłaca? Zakupy czy wynajem pojemników plastikowych?

2 min read

Skrzynie plastikowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ich czyszczenie jest szybkie i łatwe, a przy tym nie ma ryzyka uszkodzenia pojemników. Ich kształt i pojemność łatwo dostosować do specyfiki przewożonych wyrobów. Natomiast skrzynki plastikowe zamykane skutecznie chronią towar przed kurzem, wilgocią i światłem słonecznym. Masa pojemników plastikowych jest mniejsza od masy skrzyń drewnianych, a jakby jeszcze wszystkich zalet było mało, to istnieją skrzynie z przegródkami, które pozwalają odseparować produkty lub dodatkowo pozycjonować je w trakcie transportu.

Czy skrzynie plastikowe posiadają wady?

Oczywiście, pojawia się pytanie: skoro pojemniki plastikowe duże zamykane są tak świetne to czy mają w ogóle jakieś wady? Na pewno należy zwrócić uwagę na to czy pojemniki są narażone na uderzenia dynamiczne, gdyż w ten sposób rzeczywiście łatwo uszkodzić skrzynki plastikowe. Innym minusem jest ich mniejsza odporność na działanie bardzo wysokich temperatur. W praktyce, w zdecydowanej większości zastosowań nie występują temperatury tak wysokie, aby były groźne dla skrzyń plastikowych. Dlatego zdecydowana większość przedsiębiorców powinna rozważyć jak Skrzynki plastikowe zamykane mogą ułatwić transport w ich firmie. Jednak wielu przedsiębiorców się wacha przy wyborze tego typu rozwiązania ze względu na koszty zakupu. Tu warto dokładnie przeanalizować sobie swój konkretny przypadek biznesowy, gdyż jednostkowa skrzynka plastikowa zamykana z pewnością posłuży znacznie dłużej niż pojemnik kartonowy lub skrzynia drewniana. Jak do tego doliczyć jeszcze potencjalne oszczędności dzięki lepszej ochronie towaru, mniejszą ilość reklamacji, zwrotów to zaczyna być jasne, że większa inwestycja na początku szybko się zwróci. A poza tym, można przecież skrzynie plastikowe wynająć!

Skrzynka plastikowa zamykana na wynajem

Wynajem pozwala znacznie obniżyć startową kwotę inwestycji, a to umożliwia transfer środków z budżetu CAPEX na inne, ważniejsze cele (przykładowo: zakup dodatkowych maszyn, rozbudowa narzędziowni). Warto również rozważyć funkcję Track & Trace, czyli wykorzystanie technologii SmartLink, która pozwala na śledzenie pojemników, a więc szybką analizę czasu transportu, wybór najlepszej trasy przejazdu czy ochronę przed kradzieżą. Pojemniki plastikowe duże zamykane można szybko i łatwo wynająć, a ich trwałość, wygoda użycia z pewnością szybko przyniesie oszczędności.