20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w działki komercyjne pod wynajem?

2 min read

Euro coins close up. Scattered money with shallow depth of field.

Warto mieć świadomość, że praktycznie każdą osobę do podjęcia decyzji o inwestowaniu motywują zupełnie inne powody. Część osób pragnie poprawić komfort życia, z kolei inni zdecydowanie bardziej chcą się zabezpieczyć na przyszłość. Dlaczego warto inwestować w działki komercyjne pod wynajem?

Grunt jest bezpieczeństwem

Należy zdawać sobie sprawę, że według 65,6% Polaków zdecydowanie najlepszym możliwym zabezpieczeniem jest posiadanie nieruchomości. Warto również wiedzieć, że bardzo trudno jest w przypadku ewentualnego kryzysu znaleźć bardziej bezpieczny sposób na ulokowanie swojego kapitału. Dlaczego inwestowanie w działki komercyjne pod wynajem z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Nie wszyscy mają świadomość, że ziemia w porównaniu do innych produktów inwestycyjnych wyróżnia się ogromną odpornością na wahania rynkowe. Koniecznie trzeba również podkreślić, że nieruchomości gruntowe są nie tylko i wyłącznie stałym, ale również namacalnym dobrem, które daje poczucie bezpieczeństwa zarówno właścicielowi, jak i jego rodzinie.

Działki dają nieograniczone możliwości

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że posiadanie na własność nawet kawałka ziemi daje praktycznie nieograniczone możliwości. Można bowiem zdecydować się na zbudowanie domków rekreacyjnych pod wynajem czy pensjonatu, który zostanie później przeznaczony pod prowadzenie biznesu. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że ziemię można nie tylko zostawić w spadku dzieciom, ale również dzierżawić.

Należy mieć świadomość, że prawdziwym kluczem do sukcesu inwestycyjnego jest wybranie właściwego gruntu, który będzie w stanie swoimi walorami zagwarantować powodzenie inwestycji. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem szukanie działek w rejonach z licznymi walorami krajobrazowymi czy turystycznymi, a także miejscach charakteryzujących się bardzo dużym potencjałem rozwoju.

Inwestowanie w działki to pewny zysk?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że inwestowanie w działki jest nie tylko i wyłącznie stabilną, ale również bezpieczną formą lokowania swojego kapitału. Według statystyk ziemie rolne w ciągu zaledwie ostatnich 12 lat zyskały na wartości o ponad 600%.

Należy również zaznaczyć, że w przypadku ziemi rolnych wartość działki możne rosnąć jeszcze bardziej w przypadku jej właściwego zarządzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o przeprowadzenie procesów uzbrojenia czy podziałów. Ponadto w przypadku podjęcia decyzji o sprzedaży działki po pięciu latach od jej nabycia, transakcja będzie zwolniona z 19% podatku dochodowego.