20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego stosuje się skrzynie na jabłka?

2 min read

Skrzynki na jabłka są produkowane do tego, by w sposób najkorzystniejszy transportować duże ilości owoców oraz móc wygodnie je składować w halach magazynowych. Skrzynie na jabłka są gwarantem do przewozu dużych ilości owoców za pomocą jednej dostawy. Oczywiście wiele zależy od rodzaju środka transportu, lecz skrzynki na jabłka pozwalają bardzo znacząco zaoszczędzić miejsca – zarówno w magazynach, jak i w trakcie dostawy. Produkowane skrzyniopalety na jabłka spełniają wszelkie standardy transportowe. Można je zatem bez problemu przenosić oraz składować przy pomocy powszechnych urządzeń, które spotyka się w firmach transportowych.

Jakie drewno wykorzystać do produkcji skrzyni na jabłka?

Nie należy zapominać o wysokiej jakości drewnie do produkcji skrzynek. Wszystkie skrzyniopalety na jabłka powinny być wykonane z desek pochodzących z bardzo twardego drewna. Tylko takie drewno zapewni prawidłowe i długo czasowe magazynowanie owoców. Dzięki wykorzystaniu twardych desek skrzyniopalety na jabłka nie będą narażone na odkształcenia przez działający na nie ciężar umieszczonych w środku nich produktów.

Trzeba pamiętać o starannej obróbce desek. Wszystko drewniane elementy wykorzystywane do produkcji skrzyni na jabłka muszą być odpowiednio wyheblowane. Dobrze obrobione deski będą posiadały gładką strukturę z każdej strony m również ich krawędzie powinny być zaokrąglone. To wszystko przyczyni się do skutecznego zabezpieczenia transportowanych oraz magazynowanych owoców, które nie będą narażone na uszkodzenia.

Jak powinna wyglądać skrzynia ja jabłka?

Skrzynie na jabłka powinny zawierać liczne otwory, które umożliwiają przepływ powietrza we wnętrzu zbiornika. Dzięki temu magazynowane oraz transportowane owoce będą miały zapewnione odpowiednie warunki.

Warto, aby skrzynia była wyposażona w rączki do samodzielnego przesuwania. Zapewni to większy komfort podczas transportowania.

Część oferowanych skrzyni na jabłka posiada otwór mieszczący się na ścianie bocznej. Jest on zamykany dopasowaną klapą. Dzięki niemu można sprawnie pozbywać się składowanych produktów.

Skrzyniopaleta jest tak skonstruowana, że wózkiem widłowym można dźwigać ją z każdej strony. To przyczynia się do większej wygody podczas transportu.