19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Meta tagi- czym są i jakie jest ich zadanie?

2 min read

Internet stał się w naszych czasach wszechobecnym źródłem informacji, bez którego trudno jest teraz funkcjonować. Czy jednak Internauci zastanawiają się nad tym, jak przebiega cały proces pozycjonowania stron www?

Meta tag jako znacznik na stronach www

Zapewne niewiele osób przykłada wagę do tego, jak wyglądają konkretne wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej. Tak zwane znaczniki, inaczej meta tagi, mają na celu pomóc internautom wyszukiwać konkretne frazy. Oczywiście w większości meta tagi są niewidoczne dla użytkowników, jednak wyjątek w tej kwestii stanowi meta description. Pozycjonowanie stron stało się dziś niezwykle ważne, gdyż okazało się, że dla klientów potrzebny jest opis podstrony, na którą chcą wejść. Czym jest w takim razie wspomniane wcześniej meta description?

Meta description jako opis strony

Przede wszystkim jest to krótki fragment tekstu, który internauci mogą zobaczyć pod tytułem strony. Dzięki niemu internauci dobrze wiedzą, co rzeczywiście mogą znaleźć na danej stronie. Oczywiście meta description można tworzyć samemu, albo pozostawić to zadanie wyszukiwarce. Jeśli jednak właścicielom stron zależy na tym, aby tekst był unikatowy i ciekawy, warto samemu zabrać się za stworzenie krótkiego opisu strony. Warto jednakże zaznaczyć, że ten meta znacznik musi mieć określoną długość, gdyż wprowadzenie za długiego tekstu może sprawić, że wyszukiwarka wyświetli tylko jego część.

Meta keywords

Meta keywords to również jedne z meta znaczników. Jednak nie są one tak widoczne dla użytkowników, gdyż znajdują się w kodzie źródłowym strony internetowej. Przede wszystkim służył on do określenia słów kluczowych, jakie zawarte są na danej stronie. Obecnie jednak ten znacznik nie ma już tak dużego znaczenia w całym procesie pozycjonowania stron. Dodatkowo stwierdzono, że jeśli meta keywords zostanie nieprawidłowo użyte, strona może zostać zgłoszona jako spam. Dlatego tez ten meta tag nie jest już obowiązkowym znacznikiem.

Pozycjonowanie stron www ma głównie na celu zwiększyć popularność danej witryny. Dlatego przed zakładaniem własnych stron internetowych warto jest zapoznać się z definicjami znaczników meta, które skutecznie mogą wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej.