19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Gdzie urządzić urodziny dziecku?

2 min read

Urodziny dla dzieci są bardzo ważnym dniem, który nie powinien być zaniedbany – maluchy z wytęsknieniem czekają na ten dzień przez cały rok i rodzice nie chcą sprawiać im zawodu. Organizują więc rozmaite imprezy, które dla dzieciaków są okazją do wyśmienitej zabawy w gronie rówieśników.

Urodziny w domu czy poza nim?

Osoby, które mają dom z ogrodem mogą z powodzeniem urządzić urodziny dla dzieci w swoim ogrodzie, gdy pogoda dopisuje. Jest to najlepsza i chyba najbardziej ekonomiczna opcja. Wystarczy kilka balonów czy konfetti, upieczony domowy tort i kilka przekąsek, a także papierowe talerzyki i kubeczki. Takie urodziny są dosyć tanią wersją imprezy, a przy tym pozwalającą mieć dzieci na oku podczas wykonywania codziennych obowiązków, czy przyjmowania rodziców dzieci na poczęstunku. Nieco gorzej mają rodzice dzieci mieszkających w bloku, lub obchodzących urodziny zimą, gdy aktywności poza domem są raczej ograniczone z uwagi na pogodę. Co robić wtedy?

Imprezy urodzinowe w klubach dla dzieci

Kluby organizujące kinderbale są bardzo dobrym miejscem na taką zabawę dla najmłodszych. Oferują one przede wszystkim dużo miejsca do wspólnego szaleństwa – w tym przede wszystkim baseny z piłeczkami, ścianki wspinaczkowe, dmuchane atrakcje i wiele innych. Podczas takich imprez dzieci mają zapewniony poczęstunek czy dekoracje. Dla rodziców zabieganych i niemających głowy do organizacji zabaw dla dziecka, ani nie chcących się angażować w prowadzenie takiej imprezy, jest to rozwiązanie bardzo korzystne. Taki rodzic przyprowadza tylko solenizanta, wita gości i miło spędza czas na obserwacji dziecięcych zabaw. Po wszystkim nie musi sprzątać, a czas imprezy jest odgórnie określony, więc nie ma też problemu z gośćmi, którzy się zasiedzą. Takie urodziny dla dzieci w klubie to pewnego rodzaju wydatek, ale na szczęście zależy jest on od ilości zaproszonych gości oraz od zaproponowanych atrakcji – zawsze można to ustalić indywidualnie z organizatorem, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Korzystanie z oferty takich klubów zabaw dla dzieci jest zdecydowanie najwygodniejszym, a przez to również najczęściej wybieranym przez rodziców sposobem na zapewnienie swojemu dziecku niezapomnianych urodzin pełnych przyjaciół i szaleństw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.