20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Gdzie wyprawić urodziny dla dzieci?

2 min read

Pojawienie się w życiu dorosłej osoby dziecka, potrafi zmienić życie o sto osiemdziesiąt stopni. W dużej mierze taka rewolucja jest jednak źródłem wielkiej radości. Oczywiście, pierwsze miesiące i lata z maluchem nie należą do najłatwiejszych, jednak satysfakcja, że ma się osobisty wpływ na przyszłe pokolenie, potrafi być naprawdę wielka.

Jak zorganizować urodziny dla dzieci?

Wielu rodziców do szaleństwa kocha swoje pociechy i nie ukrywa tego. Mamy już od pierwszych chwil pojawienia się maluszka rozmyślają nad wspólnymi pięknymi chwilami – pierwszą Gwiazdką czy wakacjami. Dużym wydarzeniem jest organizacja pierwszych urodzin. Są one zazwyczaj niezwykłe, bo dzieją się właśnie po raz pierwszy. Roczny maluszek nie jest do końca świadomy o co chodzi w całej imprezie, dlatego nie trzeba wcale jej organizować w sposób idealny. Dopiero kolejne urodziny dla dzieci stają się sporym wyzwaniem, kiedy to maluch ma już swoje upodobania i potrafi wyrazić swoją radość lub niezadowolenie. Organizację urodzin najlepiej zacząć od przygotowania listy gości. W kolejnym kroku warto zapytać ich, czy pasuje im proponowany przez nas termin imprezy. Kolejną kwestią jest menu oraz dodatkowe atrakcje na urodziny dla dzieci.

Atrakcje urodzinowe

Większość rodziców chce, aby przyjęcie urodzinowe dla ich pociechy było niezapomniane. Nierzadko organizują całą imprezę z jakimś konkretnym motywem przewodnim. Jeśli dziecko jest fanem świnki Peppy, kupują balony, tort, czapeczki urodzinowe i serwetki z tym bohaterem. Starsze dzieci z pewnością trudniej jest zaskoczyć czymś oryginalnym. Atrakcją urodzinową może być na przykład mini zoo, wypożyczenie dmuchanego zamku, wynajęcie animatora czasu wolnego czy organizacja imprezy na sali zabaw. Na pewno warto zastanowić się również, jakim typem osobowości jest nasze dziecko. Nie wszyscy ludzie lubią być zaskakiwani, a więc i nie każdy maluch będzie cieszył się z niespodzianki. Niektóre brzdące znacznie bardziej ucieszy możliwość pójścia z rodzicem do sklepu i wybrania dla siebie wymarzonej zabawki. Warto pamiętać, że dla maluchów najbardziej liczy się czas spędzony z rodzicami i innymi bliskimi oraz uwaga tychże osób, która w dniu urodzin powinna być skupiona właśnie na jubilacie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.