19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Najlepsze sposoby na zmatowienie skóry

2 min read

Matowa cera jest bardzo pożądana, gdyż wygląda pięknie, daje komfort i zapewnia dobrą trwałość makijażu. Pozwala też uniknąć powstawania niedoskonałości skóry. Jak ją sobie zapewnić, posiadając cerę tłustą lub mieszaną?

Nie wolno wysuszać!

Powodem nadmiernego przetłuszczania się skóry twarzy jest jej nadmierne wysuszanie – kobiety często myślą, że jest to pożądane, a jest zupełnie odwrotnie. Zamiast więc myć twarz wysuszającym żelem z mentolem, a potem jeszcze przemywać ją alkoholowym tonikiem, lepiej będzie postawić na produkty nawilżające.

Wcale nie spowodują one wzmożonego przetłuszczania się skóry, a wręcz przeciwnie, gdyż produkcją sebum broni się ona przed agresywnym wysuszeniem. Efekty można będzie zauważyć od razu.

Szczególnie dobre rezultaty daje stosowanie olejków, zwłaszcza do mycia skóry, gdyż pozwalają one uniknąć niszczenia naturalnej bariery hydrolipidowej. Jednocześnie tłuszcz bardzo skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

Puder matujący, ale tylko odpowiedni

Kobiety mające takie problemy zwykle też sięgają po matujące kosmetyki, zwłaszcza puder, który można nałożyć na podkład, a potem stosować go w ciągu dnia, gdy skóra zacznie się przetłuszczać. Jest jednak lepsze i prostsze wyjście – sięgnięcie po puder ryżowy, który wystarczy zastosować raz, by cieszyć się matową cerą przez wiele godzin. Dzięki temu nie trzeba go nosić przy sobie i poprawiać makijażu.

Jego wielką zaletą jest zaś między innymi naturalność, dzięki czemu nie podrażnia on skóry tak jak często robią to silnie wysuszające, mocno perfumowane i barwione pudry chemiczne. Jest to zaleta wynagradzająca nawet jego mało ozdobne opakowanie i specyficzną formę.

Puder ryżowy zamiast innych kosmetyków

Sięgając po ten naturalny, znany w Azji od wieków kosmetyk, można zrezygnować z matujących kremów, podkład i baz, tym bardziej, że można go stosować na dwa sposoby – jako bazę właśnie i jako wykończenie makijażu. Ten pierwszy sposób szczególnie dobrze sprawdzi się u posiadaczek ciemnej karnacji, gdyż biała barwa pudru ryżowego może być widoczna na ciemnej skórze.

Taki kosmetyk sprawi też, że można będzie zapomnieć o noszeniu w torebce bibułek matujących, nawet na wielogodzinne imprezy. Nie tylko bowiem wchłania on sebum, ale też ogranicza jego wydzielanie.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl