19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wybrać idealne radełko do pizzy?

2 min read

Niezależnie od tego, jaką lubisz najbardziej, jeżeli tylko robisz ją samodzielnie w domu, możesz ułatwić sobie tę pracę za sprawą wykorzystania pewnych specjalistycznych narzędzi. Należą do nich na pewno radełka na pizzy. A dziś przekonasz się, jak wybrać spośród nich takie, które zadziała absolutnie najlepiej.

1 – zwróć uwagę na uchwyt

Powinien być on ergonomiczny, co w tym przypadku oznacza, że musi idealnie leżeć w twojej dłoni. Jeżeli masz taką możliwość, przetestuj sobie różne rodzaje radełek do pizzy w jakimś stacjonarnym sklepie. Te, które najbardziej ci się spodobają, będziesz mógł odszukać później w Internecie, aby kupić je tam, gdzie będą najtańsze.

Zaleca się, by ten uchwyt miał raczej okrągły kształt. Jest on jednak najbardziej uniwersalny i zwykle najlepiej się sprawdza.

2 – popatrz na wykonanie ostrza

W radełku najważniejszą rolę zawsze odgrywa ostrze. To ono odpowie przecież za funkcjonalność twojego nowego narzędzia. Zwróć uwagę na to, z czego je wykonano. Najlepsze ostrza powstają w tym momencie przede wszystkim z jakościowej stali nierdzewnej.

Radełka do pizzy nie mogą jednak narażać cię na żadne niebezpieczeństwo. Z tego powodu producenci zawsze powinni dodawać do nich specjalne osłonki ochronne. Umieszcza się je na ostrzu, aby nikt nie mógł się o nie zranić w momencie, gdy nie będzie ono używane.

3 – pamiętaj o czyszczeniu

Po wykonanej pracy, czyli po upieczeniu i pokrojeniu pizzy zastosowane radełko będziesz musiał wymyć, osuszyć i odłożyć na swoje miejsce. A w zależności od tego, z czego zostaną wykonane poszczególne elementy radełka, w inny sposób będziesz mógł je oczyścić.

Większość radełek do pizzy może być czyszczona w zmywarce, ale nie jest to reguła. Jeżeli więc nie zamierzasz myć tego sprzętu ręcznie, upewnij się, że nadaje się on do tego, by umieścić go w zmywarce.

4 – myśl przyszłościowo

Radełka do pizzy występują w przeróżnych przedziałach cenowych. Najtańsze dostaniesz już od dziesięciu złotych, najdroższe – za kwotę dziesięciokrotnie wyższą. Oczywiście nie musisz decydować się na opcję z najwyższej cenowej półki, ale uważaj też na warianty najtańsze, które raczej nie pochwalą się dobrą jakością.

Lepiej bowiem raz zainwestować w naprawdę porządny sprzęt niżeli co chwilę wymieniać różne przyrządy i ponownie za nie płacić.

Radełka do pizzy dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.