20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jaki prezent dla miłośników adrenaliny i spragnionych wrażeń?

2 min read

Kupowanie trafionych prezentów urodzinowych może stanowić wyzwanie, tym bardziej jeżeli nie znamy zainteresowań solenizanta. Może jednak wspomina coś o tym, jak doskwiera mu lub jej nuda i rutyna życia codziennego i potrzebuje oderwać się od rzeczywistości? Jeśli tak, to poznaj propozycje prezentów dla spragnionych wrażeń!

Skoki na bungee

Skoki na bungee od razu kojarzą nam się ze sportami ekstremalnymi – widok wolno spadających z wysokości ludzi przeraża dużo widzów, jednak miłośnicy adrenaliny patrzą na to z iskierkami w oczach. Voucher na taki skok na pewno zaskoczy bliską osobę, jeżeli od dawna planowała taki wyczyn, jednak nigdy nie miała czasu ani pieniędzy na zarezerwowanie skoku.

Skoki na bungee można znaleźć w największych miastach Polski oraz w najbardziej atrakcyjnych turystycznie, gdzie często ustawiane są specjalne dźwigi z elastycznymi linami posiadającymi wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Można skakać z różnych wysokości, jednak 80 – 100 metrów zapewnia najwięcej wrażeń i adrenaliny w czasie tylko kilku sekund.

Można uwiecznić skok, dodatkowo wykupując fotorelację czy film, aby zostało to z nami na zawsze w elektronicznej formie, choć takie wydarzenie trudno byłoby wymazać z pamięci.

Skoki tandemowe

Można jeszcze bardziej zaskoczyć solenizanta, ofiarując mu voucher na skoki spadochronowe z instruktorem w tandemie! Są one trochę bardziej skomplikowane od skoków na bungee, jednak klienci nie muszą martwić się o przejście specjalistycznych szkoleń czy kursów – jako pasażerowie mają nacieszyć się widokami zbliżającej się ziemi i adrenaliną buzującą w żyłach!

Najpierw następuje lot samolotem, aby wznieść się na wysokość od 3000 do 6000 metrów, a potem zostaje już tylko z niego wyskoczyć i oddać się swobodnemu opadaniu! Dopiero na wysokości 1500 – 1700 metrów instruktor otwiera spadochron. Należy pamiętać, że skoki tandemowe są przekładane w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Również tutaj jest możliwość dokupienia usługi fotografa i kamerzysty, który uwieczni ten moment na zdjęciach i nagraniu.

Jazda sportowym samochodem

Ten prezent różni się trochę od poprzednich, które wymagały skoku w przepaść. Teraz obdarowywana osoba może znaleźć się w ekskluzywnym samochodzie i doświadczyć niesamowitych wrażeń z szybkiej jazdy po torze wyścigowym.

Vouchery na przejażdżki można kupić nie tylko osobom posiadającym prawo jazdy – również osoby bez niego mogą przejechać się wraz z doświadczonym kierowcą i poczuć zastrzyk adrenaliny podczas jazdy w fotelu pasażera. Taki prezent doceni każdy, nie tylko fan motoryzacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.