19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Plusy skoków spadochronowych

2 min read

Wiele osób marzy, by skoczyć ze spadochronu. I oczywiście warto to marznie spełnić. Skok ze spadochronu to niezapomnianie przeżycie, które będziemy wspominać do końca życia. Zatem, jakie są korzyści skoków spadochronowych i jak się do nich przygotować?

Korzyści zdrowotne skoków spadochronach

Skoki spadochronowe są uważane za sport ekstremalny. Polecane są szczególnie dla ludzi, którzy lubią adrenalinę. Jednak każdy z nas może zdobyć się na taki wyczyn. Jeżeli boimy się sami skoczyć, to warto zdecydować się na skok w tandemie. Skoki tandemowe pozwalają na swobodne spadnie przez około 50 sekund. Taki skok odbywa się z doświadczonym instruktorem. Dzięki temu lot odbywa się pod całkowitą kontrolą profesjonalisty. skoki tandemowe polecane są szczególnie dla osób, które nie miały jeszcze styczności z tym sportem. Skoki spadochronowe mogą być doświadczeniem, które zmienią nasze życie. Przede wszystkim zyskamy pewność siebie i będziemy bardziej otwarci na wszelkie nowości. Dodatkowo dadzą nam szansę pokonania strachu i własnych obaw. Zyskamy odwagę, oraz pewność, że możemy zrobić wszystko na co tylko mamy ochotę. Skok ze spadochronu to także możliwość podziwiania przyrody z dużej wysokości. Widoki są niesamowite i na pewno zapamiętamy je na długi czas. Ten sport daje także sporo korzyści psychicznych. Przed skokiem czujemy przypływ adrenaliny, która nas motywuje do działania.

Skoki spadochronowe wymagają również dużego skupienia oraz kontroli nad swoim umysłem. Adrenalina pomaga skupić się, ale także zwiększa świadomość czucia otoczenia.

Przeciwwskazania do skoków spadochronowych

Na skok ze spadochronu może się zdecydować praktycznie każdy z nas. Jednak istnieją pewne przeciwskazania, które będą uniemożliwiać wykonanie skoku. Jest to przede wszystkim zbyt duża masa ciała – górna granica to ok. 120 kilogramów. Skakać ze spadochronu nie mogą także osoby, które chorują na epilepsję. Natomiast jeżeli mamy barierę psychiczną, np. lęk wysokości to warto zdecydować się taki skok. Natomiast nie należy tego robić wbrew sobie. Na pierwszy skok można się zdecydować w duecie, czyli skok tandemowy. Jeżeli będzie razem z nami skakał instruktor to poczujemy się pewniej i sam skok nie będzie już taki przerażający.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.