20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Lekkie perfumy

2 min read

Parfum glass on the black background

Jeżeli mielibyśmy spojrzeć obecnie krytycznym okiem na świat perfum, można by było stwierdzić, że masa kompozycji zapachowych wypuszczanych obecnie na rynek, jest niesamowicie powtarzalna i nie ma w nich ani krzty oryginalności. Aby obalić ten stereotyp, omówiona w treści tego artykułu zostanie znakomita mieszanina nut zapachowych jakimi są perfumy dolce gabbana light blue.

Coś na cieplejsze dni

Pomimo tego, że w większości przypadków dane modele perfum dla kobiet i mężczyzn różnią się miedzy sobą w znacznym stopniu, to jednak zachowują pewnego rodzaju podobieństwa, aby trzymać w ryzach koherentność całej linii. Nie inaczej ma się sprawa w temacie jakim są perfumy dolce gabbana light blue. Zarówno kompozycje przeznaczone dla pań jak i dla panów, odznaczają się sporą dozą lekkości i zwiewności, które są zazwyczaj cechą zapachów na cieplejsze pory roku.

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna przygodę z perfumami i chce podobierać pierwsze trofea do swojej kolekcji, warto zastanowić się nad inwestycją w perfumy dolce gabbana light blue. Można potraktować je jako pewnego rodzaju standard fantastycznych zapachów letnich, które każdy facet powinien mieć w swojej kolekcji.

Jednocześnie warto wspomnieć, że w Polsce odsetek mężczyzn, którzy noszą perfumy i tak jest stosunkowo znikomy, dlatego też nie ma raczej ryzyka, że Twój zapach nie będzie się wyróżniał – wręcz przeciwnie.

Skład dla kobiet i mężczyzn

Pomimo tego, że w poprzedniej części tego artykułu wspomniane zostało, ze zarówno męska jak damska wersja zapachu są stosunkowo podobne w swoim charakterze, to ich struktura molekularna jest jednak dość mocno zróżnicowana między sobą.

Jeżeli chodzi o charakter zapachowy, które reprezentują perfumy dolce gabbana light blue w wersji dla kobiet, można powiedzieć, że mamy tutaj zdecydowanie do czynienia z kompozycją o złożeniu kwiatowo-owocowym z nielicznymi elementami drewna i nut morskich.

Z drugiej strony, jeżeli spojrzymy na wersję dla mężczyzn, łatwo zauważyć, że jest trochę inaczej. Kompozycja należy do rodziny cytrusowo-aromatycznych, z mocną tendencją skłaniania się ku nutom korzennym i balsamicznym. To właśnie te dwa ostatnie aspekty decydują o tym, że po czasie perfumy zaczynają trochę kontrastować ze swoją pierwotną postacią i stają się bardziej męskie.

Wybór należy do Ciebie

Warto przejrzeć perfumerie i obwąchać jak najwięcej zapachów, żeby zdobyć pewnego rodzaju pojęcie o tym niewidzialnym świecie.

Każdy z nas potrzebuje czasu, żeby znaleźć coś dla siebie, jednak jest to jak najbardziej gra warta świeczki, a każda minuta spędzona z nowymi zapachami to ekscytująca podróż w nieznane.