20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Liposukcja brzucha – droga do wymarzonej sylwetki

2 min read

Nadmierna tkanka tłuszczowa jest problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie zawsze wystarczą ćwiczenia na siłowni oraz ograniczenie kalorii. Zdarza się, że oporny tłuszcz nie chce zejść z niektórych partii ciała. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Liposukcja – sposób na oporny tłuszcz

Liposukcja brzucha to czasami jedyne sposób na usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg inwazyjny polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg nazywany jest również lipo-plastyką lub odsysaniem tłuszczu.

Liposukcja brzucha przeprowadzana jest za pomocą tępych igieł, które nie tną tkanek tak jak ostre igły, a jedynie je rozpychają. Dzięki temu pozwalają na rozbicie złogów tłuszczu. Przez niewielkie nacięcia wykonane przez chirurga odprowadza się tłuszcz.

Zabieg może trwać maksymalnie 3 godziny i jest to czas na odprowadzenie do 3 litrów tłuszczu. Rezultat zabiegu nie jest widoczny od razu. Obrzęk sprawia, że skutki widzimy dopiero po około 3- 4 tygodniach. Po zabiegu należy nosić wyszczuplające ubranie, które przyspieszy proces rekonwalescencji.

Bez skalpela

Liposukcja brzucha nie musi odbywać się wyłącznie metodą tradycyjną przy użyciu metalowych kaniul (igieł). Można również zdecydować się na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej przy pomocy lasera.

Liposukcja brzucha za pomocą lasera polega na rozbiciu komórek tłuszczu siłą lasera. Jest to metoda nieinwazyjna, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz przez nacięcie w skórze wprowadza światłowody. Laser emituje promieniowanie, które podgrzewa komórki tłuszczowe i doprowadza do rozerwania ich błon. Komórki przechodzą w stan płynny, który zostaje odessany w trakcie zabiegu.

Dla kogo jest zabieg?

Trzeba wiedzieć, że liposukcja nie jest zabiegiem, który pozwoli otyłej osobie stracić nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to ratunek dla osób, które mają problemy z pewnymi partiami ciała.

Jednocześnie zabieg zmusza do dbania o odpowiednią ilość ruchu oraz prawidłową dietę. Usunięte tkanki tłuszczowe nie są w stanie się odrodzić, jednak tkanki tłuszczowe, które pozostały bardzo chętnie rozrosną się zajmując miejsc tkanek usuniętych. Trzeba mieć świadomość, że zabieg liposukcji nie zwalnia z obowiązku dbania o zdrowy styl życia.

Liposukcja cena waha się w granicach od 5 000 do 7 000. Czasami istnieją sytuacje, że ilość tkanki tłuszczowej jest zbyt duża, by można było usunąć ją w czasie jednego zabiegu. Należy się liczyć w takiej sytuacji, że liposukcja cena wzrośnie.