19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Na czym polega zabieg liposukcji laserowej?

2 min read

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zabiegi, które są związane z modelowaniem sylwetki. Wśród nich można na przykład wymienić liposukcję laserową. Warto dowiedzieć się, na czym polega tego rodzaju zabieg.

Na czym polega zabieg?

Zabieg liposukcji polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z ciała człowieka. Możliwe jest to z różnych partii ciała, jednak najczęściej wybierany jest brzuch, na których zazwyczaj znajduje się największa ilość tłuszczu. Zabieg sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, czyli wszystkich osób, które zmagają się z problemami posiadania nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Cel zabiegu

Lipoliza laserowa z całą pewnością jest bardzo skutecznym zabiegiem, który może przynieść dość korzystne efekty. Wśród nich można przede wszystkim wymienić odpowiednie wymodelowanie sylwetki, na czym w szczególny sposób zależy wielu osobom. Dodatkowo zabieg ma działanie odchudzające, ponieważ dzięki niemu możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która znajduje się w ciele człowieka.

Wskazania

Liposukcja laserowa to zabieg, który wskazany jest w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim dotyczy on osób, które zmagają się z problemem występowania nadmiernej tkanki tłuszczowej na ciele, a w szczególności w takich jego partiach, jak brzuch, uda, czy też pośladki. Oprócz tego lipoliza laserowa jest również bardzo polecana wśród kobiet u ciąży, które mają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu. Zabieg bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku mężczyzn, którzy zmagają się z takim problemem zdrowotnym, jak ginekomastia.

Przeciwwskazania

W przypadku takiego zabiegu, jak liposukcja laserowa mogą również wystąpić pewne przeciwwskazania. Są one przede wszystkim związane ze stanem zdrowia danego człowieka, który pragnie się poddać zabiegowi. Wśród najczęstszych przeciwwskazań co do wykonania tego rodzaju zabiegu można w szczególności wymienić problemy związane z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Oprócz tego liposukcji nie mogą również wykonać osoby, które zmagają się z chorobami nerek, cukrzycą, a także problemami z odpowiednim krzepnięciem krwi. Przeciwwskazania są bardzo ważne, dlatego warto ich przestrzegać.