16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Na czym powinno polegać zarządzanie zadaniami w małej firmie?

2 min read

Należy mieć świadomość, że zarządzanie zadaniami w małej firmie jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakich zasad powinno się trzymać przy podejmowaniu decyzji.

Odpowiednie zorganizowanie spraw przychodzących

Rekomendowane jest przede wszystkim opracowanie systemu do zarządzania sprawami przychodzącymi. Należy do nich zaliczyć wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej, jak i paczki od kuriera. Przedsiębiorca powinien zorientować się, z ilu skrzynek korzysta.

Następnie dana osoba powinna ustalić, jak często będzie zaglądała do skrzynek. Świetnym rozwiązaniem będzie odpisywanie od razu na wszystkie wiadomości i niezostawianie tej kwestii na później.

Skupienie się na najważniejszych zadaniach

Warto codziennie rano ustalać, które zadania w danym dniu będą najważniejsze. Oczywiście można bez żadnego problemu tego dokonać wieczorem poprzedniego dnia. Należy usiąść przed listą zadań i oznaczyć trzy najważniejsze, które powinny być wykonane kolejnego dnia.

Oczywiście przedsiębiorca może bez żadnego problemu wybrać większą liczbę priorytetów. Zalecane jest wyznaczenie mniejszej liczby zadań, ale zrealizowanie uch wszystkich. W przypadku czasu wolnego można bez większego problemu wykonać kolejne zadania z listy.

W jaki sposób można pracować skutecznie bez względu na miejsce i czas?

Jak wiadomo obecnie przedsiębiorcy mają dostęp do bardzo dużej liczby nowoczesnych technologii. Oznacza to, że Zarządzanie zadaniami jest zdecydowanie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Określone zadanie może być bowiem wykonane na wiele sposobów. Można nawet wykonać poszczególne zadania siedząc w kolejce do lekarza. Świetnym przykładem może być odpisywanie na e-maile.

Jest to również umiejętność adaptacji do warunków, które będą otaczały daną osobę. Jeżeli przedsiębiorca będzie miał do wykonania ważne zadanie i dojdzie do awarii prądu, powinien poważanie zastanowić się, co dokładnie może wykonać w tym czasie. Bardzo często okazuje się, że w zupełności wystarczą tablet i telefon. Można bowiem wykonać zaległe telefony.