19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Opiekunka z agencji czy z polecenia

2 min read

Zostawienie dzieci z obcą osobą, szczególnie na początku, budzi w rodzicach dosyć duży stres. Zdarza się jednak, że nie mają oni wyboru – ich dziecko nie dostało miejsca w żłobku czy przedszkolu oraz nie mają osoby, która mogłaby się zająć nim wśród najbliższej i dalszej rodziny. Wybór odpowiedniej osoby jest, zatem zadaniem ważnym, ale i pełnym napięcia.

Opiekunka z agencji niań

Część rodzin preferuje by opiekunka do dzieci była jak najlepiej przygotowana do tej roli pod względem merytorycznym. Odpowiednia wiedza, często ukończone studia z zakresu pedagogiki. Doszkalające kursy dotyczące rozwoju dzieci. Wszystkie te wymagania są wtedy w cenie. Rodzice wybierają również opiekunki, które zaszczepią w dziecku wiedzę dotyczącą gry na instrumencie czy też znajomości języka obcego. Biorąc pod uwagę takie wymagania należy skupić się na wąskim gronu profesjonalnych niań. Opiekunka do dzieci jeszcze przed rejestracją w agencji musi udowodnić swoje umiejętności. Dzięki temu rodzice mogą w spokoju przeszukać profile tych osób, których umiejętności najbardziej ich zainteresują. Dopiero po wstępnym wyborze, mogą skupić się na rozmowach, sprawdzeniu czy dziecku dobrze czuje się z konkretną nianią.

Zasady zatrudnienia opiekunki z agencji

Niania z agencji ma jeszcze jedną istotną zaletę. W przypadku urlopu agencja może zapewnić zastępczą opiekę nad dzieckiem. Nie ma, zatem konieczności zgrywania urlopów rodziców i niani. Rozwiązanie takie jest nieco droższe z punktu widzenia rodzica, a dodatkowo ciężko wyrobić sobie opinię po jednym dniu czy jednej rozmowie kwalifikacyjnej. Jednak z pewnością taka osoba ma umiejętności oraz zajmie się rozwojem dziecka w sposób profesjonalny.

Opiekunka z polecenia

Nianie z polecenia to zazwyczaj typy ciepłej cioci, która utuli uczucia dziecka. Opiekunka do dzieci, która ma podejście empatyczne, rozumie podopiecznych to prawdziwy skarb. Szczególnie, jeśli dziecko ma zapełniony dzień różnymi aktywnościami i zajęciami. Zdobycie niani z polecenia jest jednak często bardzo trudne. Zdarza się, ze najlepsze osoby opiekują się dziećmi jednej grupy rodziny i znajomych. Zmieniają się jedynie dzieci, które dorastają lub się rodzą. Następuje swoista wymiana, a dobrem jest doskonała opiekunka do dzieci. Kto nie chciałby wtedy, aby to jego dzieckiem opiekowała się taka osoba? Jeśli jednak nie ma się takiej niani, można popytać dalszych znajomych lub nawet uruchomić grupy rodzicielskie w mediach społecznościowych. Dobra niania to w końcu szczęśliwe dziecko. A szczęśliwe dziecko to spokojni rodzice.